Новий порядок отримання та обліку гуманітарної допомоги для КНП
Постанова КМУ від 17.02.2023 № 149
Через війну чимало лікарів, медсестер та інших працівників сфери охорони здоров’я евакуювалися за кордон і планують тимчасово працювати там за фахом. Однак іноземні медичні установи вимагають, щоб вони надали документ, що підтверджує їх освіту, кваліфікацію, професійний досвід. Тож звертаються до МОЗ з проханням видати документ, який би підтвердив їх професійний статус.
Порядок проведення верифікації інформації про освіту, кваліфікацію та професійний досвід медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоров’я Кабмін затвердив постановою від 17.02.2023 № 149 (далі — Порядок № 149).
Отже, щоб підтвердити свою кваліфікацію за кордоном, медик має звернутися із заявою про верифікацію до органу управління ЗОЗ, в якому працював до виїзду з України. Для цього потрібно:
- заповнити верифікаційну анкету (шаблон знайдете у додатку до Порядку № 149);
- надати скановані копії документів, що підтверджують освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника.
Орган управління ЗОЗ упродовж 30 календарних днів з дня одержання заяви:
- перевірить достовірність документів, який надав медик;
- внесе відповідні дані до електронної відомості;
- якщо все гаразд — оформить довідку про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника (українською та англійською мовами). Скановану копію довідки надішле на електронну пошту, які медик зазначив у верифікаційній анкеті.
Уже декілька країн Європи висловили готовність спростити процедуру працевлаштування українських медиків. Це дасть можливість вітчизняним медикам тимчасово працювати за кордоном і підвищувати кваліфікацію через обмін знаннями та досвідом з європейськими лікарями.
Порядок № 149 набере чинності з дня офіційного опублікування. Станом на 20.02.2023 документ не оприлюднили.
📌Чи збільшувати оклад директора?
📌Чи збільшувати оклади медикам?
📌Як забезпечити диференціацію в оплаті праці?
📌Чи допоможе місцевий бюджет?