У межах Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08.12.2022 Україна взяла на себе зобов’язання якнайшвидше відновити довоєнний стан податкової політики. Щоб виконати ці зобов’язання, законотворці підготували законопроєкт № 8401.
Проєкт № 8401 передбачає зміни:
- до Податкового Кодексу України;
- Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI;
- Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Зокрема, з 01.07.2023 планують скасувати окремі податкові пільги для бізнесу, які встановити на початку війни, а саме:
- щодо можливості для ФОПів і юросіб бути платниками єдиного податку третьої групи і застосовувати ставки єдиного податку в розмірі 2% суми доходу;
- можливості для ФОПів-єдинників першої та другої груп не сплачувати єдиний податок;
- зупинення проведення документальних перевірок;
- зупинення перебігу строків:
- подання податкової звітності;
- проведення перевірок;
- надання органам контролю податкової інформації;
- проведення процедури адміноскарження;
- надання індивідуальних податкових консультацій тощо;
- незастосування штрафних санкцій за порушення податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи контролю.
Також проєктом передбачили:
- скасувати/не нараховувати штрафні санкції та пеню, які нарахували за податковим повідомленням-рішенням, якщо платник сплатить основну суму податкового зобов’язання, яку йому нарахували за результатами документальних перевірок. Сплатити податкове зобов’язання необхідно протягом 30 календарних днів з дня, що настає за днем отримання податкового повідомлення-рішення. Йдеться про перевірки, які відновили чи розпочали з 01.07.2023 та завершили до дня скасування воєнного стану. При цьому суму сплаченого податкового зобов’язання не можна буде оскаржити.
- врегулювати оподаткування податком на прибуток «перехідних» операцій, які розпочали в період сплати єдиного податку з метою усунення подвійного оподаткування;
- поновити заборони на роботу ПРРО в режимі офлайн без виданого діапазону фіскальних номерів;
- змінити порядок визначення дати віднесення до податкового кредиту сум ПДВ за операціями постачання послуг нерезидентом на митній території України.
За інформацією Данила Гетманцева
✅ Хто мусить перейти на програмний РРО
✅ Як зареєструвати, перереєструвати або скасувати реєстрацію пРРО
✅ Як видавати електронні чеки
✅ Чи можуть два касири працювати на одному пРРО
✅ Які оплати за QR-кодом не потребують пРРО
✅ Що робити, якщо зник інтернет або пРРо «заглючив»