Трудовий договір, укладений на невизначений строк, роботодавець може розірвати у випадку змін в організації виробництва та праці, зокрема, скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Вивільняючи працівників у випадках змін в організації виробництва та праці, враховуйте переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством (частина друга ст. 49-2 КЗпП). У таких випадках роботодавець повинен враховувати вимоги статті 42 КЗпП. Тобто під час скорочення чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці переважне право на залишення на роботі надають працівникам із більш високою кваліфікацією й продуктивністю праці. За рівних умов продуктивності праці та кваліфікації перевагу в залишенні на роботі надають у тому числі працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, за досягнення якого особа має право на отримання пенсійних виплат (п. 10 ст. 42 КЗпП).
Отже, особи передпенсійного віку включені до категорії осіб, яким надано переважне право на залишення на роботі в разі скорочення чисельності чи штату працівників за умови однакової продуктивності праці.
Помилка в сумі зарплати призводить до сумних наслідків. Якщо виплатите занадто мало або невчасно — покарає трудова інспекція. Не сплатите із зарплати податків — претензії пред’явить податковий інспектор. Тримайте поради із розрахунку зарплати і зарплатного авансу, які враховують вимоги і трудового, і податкового законодавства на 100%