РРО-порушення під час війни: чи оштрафують після скасування воєнного стану

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо під час воєнного стану порушили законодавство про РРО щодо продажу підакцизних товарів — штрафів не уникнути

РРО-порушення під час війни: чи оштрафують після скасування воєнного стану

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

Індивідуальна податкова консультація ДПС від 07.02.2023 № 232/ІПК/99-00-07-04-01-06

Підприємець, який в умовах війни продає вроздріб харчові продукти, порушив Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265). Чи оштрафують його після скасування воєнного стану?

З початку війни ВРУ ухвалила низку законодавчих змін, у т. ч. до Закону № 265. Зокрема, встановила, що на період воєнного стану санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовують (п. 12 розд. II Закону № 265; пп. 6 п. 2 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 03.03.2022 № 2118-IX).

Специфіка та ризиковість окремих видів діяльності змусила законодавця прийняти Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX. Він відновив застосування штрафних/фінансових санкцій до несумлінних суб’єктів господарювання за порушення порядку проведення розрахункових операцій під час продажу підакцизних товарів навіть в умовах війни.

На думку податківців, до суб’єктів господарювання, які під час війни порушують законодавство, потрібно застосовувати штрафи після скасування воєнного стану. Особливо до тих, які провадять діяльність на територіях, де не ведуться активні бойові дії.

Право ДПС застосовувати до платників податків штрафи, які передбачає закон, закріплене в підпункті 20.1.9 Податкового кодексу України, не обмежував жоден нормативно-правовий акт. Тож це право ДПС реалізує з урахуванням відтермінування відповідальності через війну.

Під час організації та проведення перевірок податківці враховуватимуть усі об’єктивні та підтверджені обставини непереборної сили, що призвели до того, що суб’єкт господарювання не зміг дотриматися порядку проведення розрахункових операцій.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20845

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
96464

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
88292

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді