З 1 квітня електронні резиденти зможуть відкривати поточні рахунки в банку

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

НБУ постановою від 03.03.2023 № 18 дозволив електронним резидентам відкривати поточні рахунки в банку

З 1 квітня електронні резиденти зможуть відкривати поточні рахунки в банку

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Постанова НБУ від 03.03.2023 № 18

Нацбанк постановою від 03.03.2023 № 18 вніс зміни до Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затвердженої постановою НБУ від 29.07.2022 № 162 (далі — Інструкція № 162). При цьому Нацбанк керувався нормами Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів» від 06.10.2022 № 2654-IX (далі — Закон № 2654).

Закон № 2654 дозволяє іноземцям та особам без громадянства, які набули статусу електронного резидента (далі — е-резидент):

  • реєструватися ФОПом, щоб провадити підприємницьку діяльність без необхідності перебувати в Україні;
  • відкривати поточні рахунки через інформаційну систему «Е-резидент» в одному з банків, що доступний для вибору в цій системі.

Зміни до Інструкції № 162 надають право:

  • е-резиденту — відкривати підприємницькі рахунки в банку, з яким Мінцифри уклало відповідний договір;
  • банку — закривати поточні рахунки е-резидента на підставі даних з інформаційної системи «Е-резидент» про те, що він припинив підприємницьку діяльність, та перераховувати залишок коштів з рахунків цього клієнта на його власний рахунок поза межами України, реквізити якого зазначають у договорі.

Окрім того, Нацбанк:

  • надав право користувачам подавати заяву про закриття рахунку до надавача платіжних послуг у порядку, що визначили договором;
  • деталізував перелік небанківських надавачів платіжних послуг, які мають право відкривати платіжні рахунки користувачам.

Постанова НБУ від 03.03.2023 № 18 набере чинності 08.03.2023. а норми щодо е-резидентів — 01.04.2023 (день, коли Закон № 2654-IX набере чинності).

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт на відрядження: як заповнити + приклад і бланк

Авансовий звіт — це документ, що підтверджує витрати працівника у відрядженні чи при господарських закупках. Покажемо, як правильно його скласти, коли подавати, які реквізити обовʼязкові, а також дамо зразки для безпомилкового заповнення
367169

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
39134

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18274

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді