Страхування експорту агропродукції під час війни: є законопроєкт

У ВРУ пропонують запровадити тимчасові механізми страхування експорту аграрної продукції під час дії воєнного стану

Страхування експорту агропродукції під час війни: є законопроєкт

Як оцінити збитки від війни особистим господарствам — ФОПам

Проєкт Закону від 27.03.2023 № 9146

У ВРУ зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» щодо страхування експорту продовольчої продукції під час воєнного стану» від 27.03.2023 № 9146.

Змінами запроваджують тимчасові стимули для підтримки основних експортних груп української продукції. Законопроєкт передбачає:

1) під час дії правового режиму воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування підтримку експорту товарів за УКТ ЗЕД:

  • 0102-0104 (ВРХ, свині, вівці, кози),
  • 0201-0204 (телятина, свинина, баранина, козятина),
  • 0207 (м’ясо птиці),
  • 0401 (молоко),
  • 1001 (пшениця),
  • 1201 (соя),
  • 1205 (ріпак),
  • 1507 (олія соєва),
  • 1512 (олія соняшникова),
  • 2306 (макуха);

2) поширення страхування на випадки простою, затримки, несвоєчасного виконання договору, що полягає у компенсації витрат на оплату пені, штрафів за договором (контрактом) або додаткових логістичних витрат з причин, викликаних збройною агресією, бойовими діями та/або тероризмом. Покриття не може перевищувати 85% страхової суми.

На думку авторів законопроєкту, це дозволить підтримати виробників агропродукції, виробників-експортерів та здешевити вартість страхування за вказаним напрямом через можливість відшкодування до 85% страхової виплати.

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1354

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді