Чи загрожує штраф у разі самостійного виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Податківці пояснили, чи застосовують відповідальність до платника податків при самостійному виправленні помилок у Звіті про контрольовані операції в період дії воєнного стану

Чи загрожує штраф у разі самостійного виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції

Платники, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 01 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції (далі — Звіт).

Звіт та Порядок його складання затвердив Мінфін наказом від 18.01.2016 № 8 (далі — Порядок № 8).

Порядок самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданому платником Звіті визначили:

підпунктом 39.4.2.1 Податкового кодексу України (ПК);

  • пунктом 2 розділу І Порядку № 8.

Подання платником уточнюючого Звіту не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктом 120.4 і 120.6 ПК.

Невключення, зокрема, до поданого Звіту інформації про всі здійснені упродовж звітного періоду контрольовані операції — тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті. Але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції, що здійснили у відповідному звітному році (п. 120.4 ПК).

Неподання платником уточнюючого Звіту після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу, передбаченого пунктом 120.4 ПК, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання уточнюючого звіту про контрольовані операції. Але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01.01 податкового (звітного) року.

Із 25 березня 2025 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях» від 04.12.2024 № 4112-ІХ. Він змінив підхід у визначенні розміру штрафу в разі несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті в разі подання уточнюючого Звіту (зміни до абзацу четвертого пункту 120.6 ПК).

Так, Несвоєчасне подання платником Звіту або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог пункту 39.4 ПК — тягне за собою накладення штрафу у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті в разі подання уточнюючого Звіту. Але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, або 0,5% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції.

Водночас, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК.

При цьому пунктом 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК не передбачає особливостей для подання уточнюючого Звіту.

Таким чином, при самостійному виправленні помилок у Звіті в період дії воєнного стану до платників застосовують відповідальність, передбачену підпунктами 120.4 і 120.6 ПК.

За інформацією ДПС у Чернівецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12030

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді