Платники, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 01 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції (далі — Звіт).
Звіт та Порядок його складання затвердив Мінфін наказом від 18.01.2016 № 8 (далі — Порядок № 8).
Порядок самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданому платником Звіті визначили:
- підпунктом 39.4.2.1 Податкового кодексу України (ПК);
- пунктом 2 розділу І Порядку № 8.
Подання платником уточнюючого Звіту не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктом 120.4 ПК.
Невключення, зокрема, до поданого Звіту інформації про всі здійснені упродовж звітного періоду контрольовані операції — тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті. Але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції, що здійснили у відповідному звітному році (п. 120.4 ПК).
Неподання платником уточнюючого Звіту після спливу 30 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу, передбаченого пунктом 120.4 ПК, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання уточнюючого звіту про контрольовані операції. Але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01.01 податкового (звітного) року.
Несвоєчасне подання платником Звіту або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог пункту 39.4 ПК — тягне за собою накладення штрафу у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті за подання уточнюючого Звіту. Але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року (п. 120.6 ПК).
Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України справляння податків і зборів здійснюють з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК. Ними не передбачили особливостей для подання уточнюючого Звіту. Тож при самостійному виправленні помилок у Звіті в період дії воєнного стану до платників застосовують відповідальність, передбачену підпунктами 120.4 і 120.6 ПК.
За інформацією ДПС по роботі з ВПП
Чергові зміни, що їх внесли до ПК, стосуються, зокрема, платників, які є контролерами КІК. Читайте у статті, яких штрафів не застосовуватимуть до контролерів КІК у період дії воєнного стану і що таке незастосування може означати на практиці, а також про інші зміни для КІК