Чи подавати додаток АМ до декларації з прибутку у разі незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Якщо річниий дохід менше 40 млн грн та прийняли рішення про незастосування податкових різниць, то додаток АМ не подавайте

Чи подавати додаток АМ до декларації з прибутку у разі незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування

Форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства затвердив Мінфін наказом від 20.10.2015 № 897 (далі — Декларація).

Різниці залежно від видів здійснених операцій та норм Податкового кодексу України, які передбачають відповідне коригування фінансового результату до оподаткування, відображають у додатку РІ «Різниці» до рядка 03 РІ Декларації.

Для відображення різниць, які виникають при нарахуванні амортизації основних засобів та нематеріальних активів, використовують дані додатка АМ «Інформація щодо нарахованої амортизації» до рядка 1.2.1 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації (далі — додаток АМ).

У додатку АМ відображають показники балансової вартості основних засобів та нематеріальних активів, сум амортизації за звітний (податковий) період відповідно до пункту 138.3 ПК, підсумковий результат з графи 5 рядка 1.2.1 цього додатка переносять до рядка 1.2.1 додатка РІ Декларації.

Отже, якщо платник, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний період не перевищує 40 млн грн, прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування, у тому числі на різниці, які виникають при розрахунку амортизації основних засобів та нематеріальних активів відповідно до положень пункту 138.3 ПК, то додаток АМ не подає.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305864

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
638

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79184

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді