Податкові перевірки: практикум із захисту
Контролери використовують інформацію з різних джерел:
- зовнішніх (доручення Уряду та Мінфіну, інформація від контролюючих органів, громадських організацій, суб’єктів господарювання та громадян);
- внутрішніх (податкова звітність, система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій тощо).
Один з критеріїв — дотримання госпсуб’єктами, що здійснюють розрахункові операції, вимог Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів. Його затвердив Мінфін наказом від 21.01.2016 № 13. Зокрема, перевіряють наявність у фіскальних чеках обов’язкових реквізитів.
Все частіше податківці отримують інформацію про випадки, коли окремі платники, які займаються роздрібною торгівлею на АЗС, у чеках РРО відображають завідомо недостовірну форму оплати. Зокрема, при розрахунку за пальне готівкою у фіскальному чеку відображали безготівкову форму оплати — «карткою», «кредит», «відомість», «талони» тощо.
Податківці звертають увагу, в першу чергу споживачів (покупців), на необхідності здійснення громадського контролю при проведенні розрахункових операцій. Зокрема, в частині відповідності та достовірності відображеної інформації у фіскальних чеках, у т. ч. щодо форми оплати.
ДПС закликає також платників дотримуватися вимог пунктів 1 та 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Щоб визначити право на індексацію у травні та червні 2025року, треба знати індекси інфляції за лютий— квітень 2025-го. 09.05.2025 оприлюднили останній із них. У якому місяці чекати на повернення індексації зарплат?