Податкові перевірки: практикум із захисту
Контролери використовують інформацію з різних джерел:
- зовнішніх (доручення Уряду та Мінфіну, інформація від контролюючих органів, громадських організацій, суб’єктів господарювання та громадян);
- внутрішніх (податкова звітність, система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій тощо).
Один з критеріїв — дотримання госпсуб’єктами, що здійснюють розрахункові операції, вимог Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів. Його затвердив Мінфін наказом від 21.01.2016 № 13. Зокрема, перевіряють наявність у фіскальних чеках обов’язкових реквізитів.
Все частіше податківці отримують інформацію про випадки, коли окремі платники, які займаються роздрібною торгівлею на АЗС, у чеках РРО відображають завідомо недостовірну форму оплати. Зокрема, при розрахунку за пальне готівкою у фіскальному чеку відображали безготівкову форму оплати — «карткою», «кредит», «відомість», «талони» тощо.
Податківці звертають увагу, в першу чергу споживачів (покупців), на необхідності здійснення громадського контролю при проведенні розрахункових операцій. Зокрема, в частині відповідності та достовірності відображеної інформації у фіскальних чеках, у т. ч. щодо форми оплати.
ДПС закликає також платників дотримуватися вимог пунктів 1 та 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової