Коли списувати непідтверджений податковий кредит: воєнні строки та бухоблік
Якщо після постачання товарів/послуг змінюється сума компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (далі — РК до ПН), складеному в порядку, встановленому для ПН, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 192.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПК постачальник (продавець) товарів/послуг складає РК до ПН за формою згідно з додатком 2 до ПН (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 130).
Порядок складання РК та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН.
Отже, складання РК до ПН, до якої вже складався РК, здійснюють з урахуванням показників попереднього РК.
Тримайте зразки заповнення податкових накладних, що їх складають на експортні операції та в разі нарахування компенсувального ПДВ за придбаннями з ПДВ, використаними не в господарській діяльності. Із 1 жовтня 2024 року маєте оформлювати такі податкові накладні за новими правилами