Особливості коригування плати за землю за 2022 та 2023 роки: роз’яснення ДПС

ДПС пояснила, за які земельні ділянки можна зменшити зобов’язання з плати за землю

Особливості коригування плати за землю за 2022 та 2023 роки: роз’яснення ДПС

Звітуємо про контрольовані операції за 2023 рік

З 06.05.2023 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 № 3050-ІХ (далі — Закон № 3050). Він змінив механізм визначення переліку територій, на яких ведуть (велися) бойові дії або тимчасово окупованих (далі — Перелік територій).

Тож Перелік територій, який затвердило Мінреінтеграції наказом від 22.12.2022 № 309, можна застосовувати при справлянні плати за землю на відповідних територіях.

Серед іншого, Закон № 3050 визначає можливість уточнення податкових зобов’язань з плати за землю, які платники задекларували до набрання ним чинності, шляхом подання уточнюючих розрахунків до раніше поданих податкових декларацій по платі землю за 2022 рік та 2023 рік:

Податок/вид платежу

Зобов’язання, що уточнюють/коригують

Період, за який можливе коригування

За земельні ділянки, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України, включених до Переліку територій

плата за землю (земельний податок та/або орендна плата)

Задекларовані за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов’язання з плати за землю

За період 2023 року податкові зобов’язання уточнюють відповідно до періодів початку та звершення на відповідних територіях активних бойових дій або тимчасової окупації.

Платники, які у 2022-2023 роках не декларували свої податкові зобов’язання, за об’єкти оподаткування, розташовані на територіях, які не увійшли до наказу № 309, або розташовані на території можливих бойових дій, затверджених наказом № 309, мають задекларувати відповідні податкові зобов’язання.

за період березень 2022 – грудень 2023 року

За земельні ділянки, розташовані на територіях, що не залежать від Переліку територій

орендна плата

задекларовані за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами або непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

Уточнення податкових зобов’язань здійснюється за періоди, у яких земельні ділянки були визнані як забруднені вибухонебезпечними предметами або непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

за період 2022–2023 роки

 

Складені, надіслані (вручені) до 06.05.2023 податкові повідомлення-рішення про сплату плати за землю, за земельні ділянки, визначені підпунктом 283.1.9, пунктом 283.2, пунктом 288.8, підпунктом 69.14 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК), підлягають скасуванню (відкликанню), а грошові зобов’язання та податковий борг, визначені органом контролю по платі за землю, — анулюванню.

У разі самостійного виправлення платником помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, які припадають на період дії воєнного стану з дотриманням порядку, що встановлений статтею 50 ПК, такого платника звільняють від нарахування та сплати штрафних санкцій згідно з пунктом 50.1 ПК, та пені (абз. 14 пп. 69.1підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Тож платники плати за землю, які надаватимуть до органів контролю уточнюючі податкові декларації за звітні (податкові) періоди, що припадають на період дії воєнного стану, не нараховують штрафні санкції та пеню.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
646

Транспортний податок: хто, коли, скільки

Готуйтеся платити транспортний податок, якщо ви вважаєте, що автомобіль повинен втілювати перевагу високих технологій, а розкіш і комфорт ніколи не бувають зайвими. І це правило, яке встановлює нам держава. У консультації про правила нарахування транспортного податку в Україні
69374

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
161457

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
54347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді