Коли податкову вимогу вважають врученою

Якщо пошта не може вручити платнику податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника, їх відмову прийняти документ або з інших причин, таку податкову вимогу вважають врученою платнику

Коли податкову вимогу вважають врученою

Судові витрати: як облікувати й оподаткувати

Київським окружним адміністративним судом підтримано позицію Головного управління ДПС у м. Києві у справі № 320/4245/23 про стягнення з розрахункових рахунків ТОВ «Мегатара» податкового боргу у розмірі 61,6 млн гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача наявний узгоджений податковий борг у сумі 61,6 млн гривень.

Згідно з п. 36.1 ст. 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом.

Зазначена сума грошових зобов`язань була оскаржена відповідачем в судовому порядку у справі № 826/16658/13-а за позовом ТОВ «Мегатара» до контролюючого органу про визнання нечинними (скасування) податкових повідомлень-рішень. Окружний адміністративний суд м. Києва постановою позовні вимоги задовольнив у повному обсязі. Київський апеляційний адміністративний суд ухвалою залишив постанову Окружного адміністративного суду м. Києва без змін. Постановою Верховного Суду рішення судів першої та другої інстанції скасовано та справу направлено на новий розгляд. Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву відповідача залишено без розгляду.

Відтак, податкові повідомлення-рішення є узгодженими.

Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі несплати платником податків узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Контролюючим органом виставлено відповідачу податкову вимогу, яка надіслана на адресу відповідача, однак повернута з відміткою «за закінчення терміну зберігання».

У разі, якщо пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, така податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення (абзац третій).

Таким чином, податкова вимога вважається врученою платнику податків, з урахуванням наведених вимог Порядку.

Доказів оскарження податкової вимоги чи погашення податкового боргу за визначеними податковими зобов`язаннями відповідач не надав.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до державного бюджету у розмірі 61,6 млн грн відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Отже, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.04.2023 у справі № 320/4245/23 повністю задоволено позовні вимоги Головного управління ДПС у м. Києві щодо стягнення з рахунків у банках податкового боргу.

За інформацією ДПС

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і майбутні зміни

Існує спеціальне обов’язкове повідомлення про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
316809

Ставки податків та інші зміни після набуття чинності Закону № 4015: як є і як буде (таблиця)

Закон про підвищення податків (законопроєкт № 11416-д) ще не набрав чинності. Проте ми вже розібрали до крихт усі зміни, які він передбачає. Тримайте порівняльну таблицю, як є і як буде після того, як президент підпише Закон
10754

Закон про збільшення податків № 11416-д: огляд змін від військового збору до ренти

Ось-ось Закон № 11416-д, який передбачає підвищення військового збору, має підписати Президент. Затамували дихання — чекаємо новин. А поки пропонуємо вам дослідити огляд експерта, який проаналізував основні моменти тексту Закону № 11416-д, адже нововведень чимало — і не тільки щодо військового збору
1662

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2095

Довідка про відсутність податкової заборгованості: як отримати

Процедура та способи отримання від ДПС довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів. Зразок заповнення заяви про надання довідки про відсутність заборгованості. Строки видачі довідки про відсутність податкової заборгованості. Алгоритм отримання довідки в електронній формі з QR-кодом
2389

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді