Спрощенці на 1 та 2 групі сплачують єдиний податок (далі – ЄП) авансовими внесками щомісячно не пізніше 20 числа (п. 295.1 Податкового кодексу України; далі – ПК). В інтегрованих картках ЄП нараховують щомісячно в автоматичному режимі.
Водночас тимчасово з 01.04.2022 до припинення або скасування воєнного стану на території України ФОП-єдинники 1 та 2 групи мають право не сплачувати ЄП (пп. 9.1 п. 9 пiдрозд. 8 розд. ХХ ПК). Якщо користуєтесь даною пільгою, то в річній декларації платника ЄП не відображаєте авансові внески за періоди, в яких податок не сплачували. Таким чином, ви заявляєте про бажання скористатись пільгою.
Несплата ЄП у 2023 році призведе до виникнення недоїмки. Дані про таку недоїмку відображають в Електронному кабінеті в меню «Стан розрахунків з бюджетом». Відкоригувати такі нарахування можна виключно на підставі поданої до ДПС заяви у довільній формі. У заяві зазначте такі обов’язкові реквізити:
- прізвище, ім’я, по-батькові ФОП;
- реєстраційний номер облікової картки платника;
- податкову адресу;
- контактний номер телефону;
- періоди, за який ЄП не сплачували.
Дані про суму недоїмки з ЄП за 2023 рік в Електронному кабінеті платника є інформативними. У розумінні ПК сума такої недоїмки не є податковим боргом до моменту узгодження податкового зобов’язання, тобто до подання річної декларації за 2023 рік. Якщо отримали податкову вимогу з сумою боргу по ЄП, зверніться до податкової із заявою.
За інформацією ДПС у Черкаській області
ФОП планує публікувати на своєму YouTube-каналі власні відео. Чи може ФОП провадити підприємницьку діяльність через сервіс Base та сплачувати із цього доходу єдиний податок за обраною ставкою? Якщо ФОП може використовувати свій рахунок, щоб отримувати донати через цей сервіс, чи потрібен РРО?