Розрахунок зарплати, звітність, перевірки
На підприємство працевлаштувався чоловік, дружина якого народила дитину місяць назад. У цей час чоловік ще не був працівником даного підприємства. Він звернувся до відділу кадрів із заявою про надання відпустки при народженні дитини. Чи має він право на таку відпустку?
Так, має право, за умови невикористання такої відпустки за попереднім місцем роботи.
Одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 к. дн. (без урахування святкових і неробочих днів) надають не пізніше трьох місяців з дня народження дитини таким працівникам:
- чоловіку, дружина якого народила дитину;
- батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
- бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю/одиноким батьком (ст. 19-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
Відпустку надають одноразово тривалістю, що визначає працівник у письмовій заяві про її надання (але не більш як 14 к. дн. без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше ніж упродовж трьох місяців з дня народження дитини. Цю відпустку повинен використати працівник не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.
Працівник, який упродовж трьох місяців з дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізособи, яка використовує найману працю, до заяви про надання відпустки повинен додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.
За інформацією Держпраці в Сумській області
Ставка військового збору повинна збільшитись з 1,5% до 5%. Податкові зміни ухвалили, але Президент України їх досі не підписав. Жовтень 2024-го завершися із діючою ставкою військового збору – 1,5%. Тримайте пояснення експерта, коли і як будемо утримувати військовий збір за новою ставкою