Нерухомість придбали та продали в межах одного місяця: чи подавати юрособі декларацію

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДПС розповіла, чи необхідно юрособі подавати декларацію з податку на нерухомість, якщо об’єкт нерухомості придбали і продали в межах одного місяця

 Нерухомість придбали та продали в межах одного місяця: чи подавати юрособі декларацію

Якщо госпсуб’єкт придбав та продав об’єкт нерухомості в межах одного місяця, то за наявності документального підтвердження, що засвідчує перехід прав власності від продавця до покупця, його звільняють від обов’язку сплати та подання податкової декларації з податку на нерухомість.

Платники-юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 01.01 звітного року і не пізніше 20.02 цього ж року подають до податкової за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з податку на нерухомість, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (пп. 266.7.5 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларацію юрособа-платник подає протягом 30 к. дн. з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачує починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Форму Декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердив Мінфін наказом від 10.04.2015 № 408 (далі — Декларація).

Подання Декларації при переході права власності на об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості упродовж звітного року передбачили у заголовної частині Декларації (починаючи з…).  Проставляють місяць (арабськими цифрами), з якого виникають податкові зобов’язання.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого упродовж календарного року податок обчислює попередній власник за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинили право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новий власник — починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1 ПК).

За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму (ст. 655 Цивільного кодексу України; далі — ЦК).

Договір купівлі-продажу, зокрема житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладають у письмовій формі і нотаріально посвідчують, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі (стаття 657 ЦК).

За інформацією ДПС в Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Туристичний збір в Україні: за якими правилами сплачувати

За якою ставкою справляти туристичний збір 2025, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
56848

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
79354

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
19739

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді