Нерухомість придбали та продали в межах одного місяця: чи подавати юрособі декларацію

ДПС розповіла, чи необхідно юрособі подавати декларацію з податку на нерухомість, якщо об’єкт нерухомості придбали і продали в межах одного місяця

 Нерухомість придбали та продали в межах одного місяця: чи подавати юрособі декларацію

Якщо госпсуб’єкт придбав та продав об’єкт нерухомості в межах одного місяця, то за наявності документального підтвердження, що засвідчує перехід прав власності від продавця до покупця, його звільняють від обов’язку сплати та подання податкової декларації з податку на нерухомість.

Платники-юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 01.01 звітного року і не пізніше 20.02 цього ж року подають до податкової за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з податку на нерухомість, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (пп. 266.7.5 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларацію юрособа-платник подає протягом 30 к. дн. з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачує починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Форму Декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердив Мінфін наказом від 10.04.2015 № 408 (далі — Декларація).

Подання Декларації при переході права власності на об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості упродовж звітного року передбачили у заголовної частині Декларації (починаючи з…).  Проставляють місяць (арабськими цифрами), з якого виникають податкові зобов’язання.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого упродовж календарного року податок обчислює попередній власник за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинили право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новий власник — починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1 ПК).

За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму (ст. 655 Цивільного кодексу України; далі — ЦК).

Договір купівлі-продажу, зокрема житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладають у письмовій формі і нотаріально посвідчують, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі (стаття 657 ЦК).

За інформацією ДПС в Одеській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
119

Транспортний податок: хто, коли, скільки

Готуйтеся платити транспортний податок, якщо ви вважаєте, що автомобіль повинен втілювати перевагу високих технологій, а розкіш і комфорт ніколи не бувають зайвими. І це правило, яке встановлює нам держава. У консультації про правила нарахування транспортного податку в Україні
66760

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
160690

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
50935

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді