У яких випадках оподатковуються профспілкові подарунки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Подарунок профспілки, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати в місяць, не оподатковується

Головне управління Міндоходів у Черкаській області нагадує про наближення граничного терміну надання декларації про майновий стан та доходи, отримані протягом 2013 року. Таку декларацію громадянам необхідно подати до 1 травня, завітавши із цією метою до центру обслуговування платників (ЦОП) за місцем реєстрації.

Водночас, наводимо актуальні запитання — відповіді щодо декларування.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

1. У яких випадках оподатковуються профспілкові подарунки?

Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2013 році — 573,50 грн., у 2014 році — 609,00 грн.) в місяць, не оподатковується. Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 15% (та/або 17%).

2. Подарунок (спадщину) від бабусі отримує неповнолітній. Як декларувати доходи?
Відповідно до підпункту 174.2.2 Податкового кодексу України (ПК) батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини) повинні подати податкову декларацію від імені малолітньої/неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

3. Як визначити ступінь споріднення з дарувателем?

Відповідно до підпункту 14.1.263 ПК членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

4. Куди подавати декларацію, якщо протягом року відбувся переїзд до іншого регіону України?

Пунктом 45.1 ПК передбачено, що платник податків — фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Відповідно до статті 6 Закону України від 11.12.2003 № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:

  • виключно від податкових агентів;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи до травня 2014 року виникає у громадян у разі:

  • отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався;
  • отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
  • отримання іноземних доходів.

Також подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку за наслідками 2013 року. Утім, такі платники можуть подати податкову декларацію (разом з документами для підтвердження відповідних витрат) упродовж поточного року.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про виконання будівельних робіт 2025

Облік у будівництві специфічний. Бухгалтер має ще й знати правила галузевої статзвітності. Ця консультація щодо заповнення звіту про виконання будівельних робіт (форма № 1-кб (місячна)) допоможе розібратися і заощадити час
14465

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
48

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65213

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275314

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді