Підприємство списало браковану продукцію, при цьому нарахувало податкові зобов’язання. Який ІПН покупця має вказати підприємство в податковій накладній: ІПН свого підприємства чи просто «нуль»?
Підпунктом «г» пункту 198.5 Податкового кодексу України (ПК) передбачено обов’язок платника податку нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПК у разі використання в негосподарській діяльності товарів, необоротних активів, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
База оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами — виходячи з вартості їх придбання (п. 189.1 ПК).
Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом МДЗ від 14.01.2014 № 10 (далі — Порядок № 10). Абзацом третім пункту 11 цього порядку передбачено, що рядок «Індивідуальний податковий номер покупця» заповнюється у порядку, визначеному абзацом першим пункту 11 (тобто відображається «400000000000»), якщо платник податку здійснює такі операції:
- постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання;
- використання товарів/послуг, за якими суми ПДВ попередньо були включені до податкового кредиту, в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування;
- ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку;
- переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих.
Усі примірники податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 11 Порядку № 10, складаються в паперовому вигляді та залишаються в особи, що їх склала, і зберігаються відповідно до пункту 6 цього Порядку.
Отже, платник податку зазначає ІПН покупця «400000000000» у податковій накладній, виписаній на суму бракованої готової продукції, виходячи з її балансової вартості (у разі відсутності обліку — виходячи зі звичайної ціни).
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»