Робоча ситуація дня: Пошкоджено книгу обліку доходів: дії платника

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Фізичною особою — підприємецем, який є платником єдиного податку другої групи, випадково зіпсована книга обліку доходів (частково згоріла). Яким чином можна виправити ситуацію, та які її наслідки?

Фізичною особою — підприємецем, який є платником єдиного податку другої групи, випадково зіпсована книга обліку доходів (частково згоріла). Яким чином можна виправити ситуацію, та які її наслідки?

У листі МДЗ від 17.04.2012 № 11206/7/17-1217 надано роз’яснення щодо відповідальності за неналежне ведення або неведення, втрату книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так, у разі втрати фізичною особою-підприємцем платником єдиного податку книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат) до нього застосовується адміністративна та фінансова відповідальність за умови недотримання ним вимог пункту 44.5 Податкового кодексу України (ПК).

Відповідно до статті 296 ПК, платники єдиного податку першої та другої груп та платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня відображення отриманих доходів.

Форма та порядок книг обліку доходів та книг обліку доходів та витрат затверджені наказом Мінфіну від 15.12.2011 № 1637.

Згідно з пунктом 44.5 ПК встановлено, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених у пунктах 44.1 і 44.3 ПК (це документи обліку та обов’язок їх зберігання), платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити податковий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом для подання податкової звітності. Платник зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до податкового органу.

Крім того, статтею 164 Кодексу України про адміністративні порушення передбачено за неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладання штрафу у розмірі від 3 до 8 нмдг. Повторне порушення протягом року тягне за собою накладання штрафу у розмірі від 5 до 8 нмдг.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414574

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
242096

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
436168

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344618

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
389146

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді