Зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців щодо місця проживання: які документи потрібно надати

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Строк державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення відповідної реєстраційної дії

Строк державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення відповідної реєстраційної дії.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» державна реєстрація фізичних осіб — підприємців проводиться за місцем проживання фізичної особи — підприємця.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» місце проживання фізичної особи — житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, у якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв’язок із фізичною особою — підприємцем.

Статтею 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 № 1382 (далі — Закон № 1382) встановлено, що громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

Законом № 1382 визначається місце проживання як адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.

Відповідно до статті 6 Закону № 1382 громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів.

Реєстрація — це внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.

Документами, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, є паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні (стаття 3 Закону № 1382).

Крім того, за вимогою особи органом реєстрації може бути видана довідка про реєстрацію місця проживання, яка підтверджує реєстрацію місця її проживання.

Частиною третьою статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» встановлено, що зміна місця проживання фізичної особи — підприємця підлягає обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у порядку, встановленому цим Законом.

Порядок внесення змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, стосовно місця її проживання встановлений статтею 45 зазначеного Закону.

Для сприяння реалізації бізнесом своїх прав та законних інтересів, а також для убезпечення від рейдерських захоплень в умовах дестабілізації ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь Міністерством юстиції України прийнято наказ «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб — підприємців» від 14.03.2014 № 525/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17.03.2014 за № 358/25135.

Вищезазначеним наказом передбачено, що суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, для зміни свого місцезнаходження/місця проживання можуть звернутися до будь-якого державного реєстратора України поза межами Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Ураховуючи викладене вище, фізична особа — підприємець, яка змінила місце проживання з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь на іншу адміністративно-територіальну одиницю України, може звернутися з документом, що відповідно до Закону № 1382 підтверджує факт такої зміни, до будь-якого державного реєстратора України поза межами Автономної Республіки Крим та міста Севастополь для внесення змін до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців стосовно свого місця проживання надавши останньому наступні документи:

  • заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу — підприємця (Формою № 11);
  • документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу — підприємця (сума реєстраційного збору складає 10 грн. 20 коп.).
додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414438

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
241840

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434859

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344527

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
388772

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді