Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки у відповідача та позивача
Особливості оподаткування податком на прибуток підприємств платників, які тимчасово перейшли на спрощену систему з особливостями оподаткування та з 01.08.2023 повертаються на сплату податку на прибуток підприємств, визначили пунктом 9-1.3 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, складання та подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств у 2023 році для цієї категорії платників, визначення податкового звітного періоду та обсягу річного доходу.
Платники складають та подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств наростаючим підсумком з початку 2023 календарного року. При цьому результати діяльності за періоди перебування на сплаті єдиного податку, не враховують при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств для платників податку на прибуток, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну.
Так, для платників, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за попередній річний звітний період — 2022 рік:
- не перевищує 40 млн грн, встановлюють у 2023 році річний звітний період;
- перевищує 40 млн грн, у 2023 році встановлюють квартальний базовий звітний період.
Обсяг річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) платника податку на прибуток підприємств для цілей застосування підпунктів 39.2.1.7, 134.1.1 та пункту 137.5 ПК обчислюють за весь звітний 2023 рік, у тому числі з урахуванням доходів, отриманих за періоди такого року, в яких такий платник перебував на сплаті єдиного податку.
За інформацією ДПС по роботі з ВПП
Навіть під час дії воєнного стану підприємства продовжують проводити валютні операції. На які обліково-податкові моменти звернути увагу, коли розраховуєте курсові різниці під час експортно-імпортних операцій