Чи буде дохід за виплати дивідендів юрособі-єдиннику

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці у листі від 14.07.2023 N 1882/ІПК/07-16-04-03-12 розглянули питання щодо порядку включення до складу доходу юрособи-єдинника третьої групи отриманих дивідендів

Чи буде дохід за виплати дивідендів юрособі-єдиннику

Правила визнання податкового кредиту з ПДВ

Лист ДПС у Закарпатській області від 14.07.2023 N 1882/ІПК/07-16-04-03-12

Товариство-єдинник третьої групи є учасником іншого товариства. Загальними зборами учасників прийняли рішення про розподіл чистого прибутку шляхом виплати дивідендів учасникам. Емітент корпоративних прав, який виплачує дивіденди, відповідно до підпункту 57.1-1.2 Податкового кодексу України (ПК), не нараховуватиме та не сплачуватиме авансовий внесок при виплаті дивідендів за звітний рік у зв'язку з тим, що сума нарахованих до виплати дивідендів не перевищує задекларованого прибутку до оподаткування.

Чи підлягатиме сума отриманих дивідендів включенню до складу доходів для цілей оподаткування ЄП та визначення граничного обсягу доходів у період їх отримання?

Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включають до складу доходу, встановлений пунктом 292.11 ПК.

При визначенні доходів для єдинників третьої групи до складу доходу не включають дивіденди, отримані єдинником-юрособою від інших платників, оподатковані в порядку, визначеному ПК (пп. 10 п. 292.11 ПК).

Порядок сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлений пунктом 57.1-1 ПК.

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток. Крім випадків, передбачених підпунктом 57.1-1.3 ПК (пп. 57.1-1.2 ПК).

Авансовий внесок розраховують з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачують дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене.

За наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховують зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюють за ставкою, встановленою пунктом 136.1 ПК (18%). Суму дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшують на суму авансового внеску.

Тож, отримані юрособою-єдинником від емітента корпоративних прав дивіденди, оподатковані в порядку, визначеному ПК, не включають до складу доходу платника ЄП.

У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді