Чи буде дохід за виплати дивідендів юрособі-єдиннику

Податківці у листі від 14.07.2023 N 1882/ІПК/07-16-04-03-12 розглянули питання щодо порядку включення до складу доходу юрособи-єдинника третьої групи отриманих дивідендів

Чи буде дохід за виплати дивідендів юрособі-єдиннику

Правила визнання податкового кредиту з ПДВ

Лист ДПС у Закарпатській області від 14.07.2023 N 1882/ІПК/07-16-04-03-12

Товариство-єдинник третьої групи є учасником іншого товариства. Загальними зборами учасників прийняли рішення про розподіл чистого прибутку шляхом виплати дивідендів учасникам. Емітент корпоративних прав, який виплачує дивіденди, відповідно до підпункту 57.1-1.2 Податкового кодексу України (ПК), не нараховуватиме та не сплачуватиме авансовий внесок при виплаті дивідендів за звітний рік у зв'язку з тим, що сума нарахованих до виплати дивідендів не перевищує задекларованого прибутку до оподаткування.

Чи підлягатиме сума отриманих дивідендів включенню до складу доходів для цілей оподаткування ЄП та визначення граничного обсягу доходів у період їх отримання?

Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включають до складу доходу, встановлений пунктом 292.11 ПК.

При визначенні доходів для єдинників третьої групи до складу доходу не включають дивіденди, отримані єдинником-юрособою від інших платників, оподатковані в порядку, визначеному ПК (пп. 10 п. 292.11 ПК).

Порядок сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлений пунктом 57.1-1 ПК.

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток. Крім випадків, передбачених підпунктом 57.1-1.3 ПК (пп. 57.1-1.2 ПК).

Авансовий внесок розраховують з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачують дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене.

За наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховують зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюють за ставкою, встановленою пунктом 136.1 ПК (18%). Суму дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшують на суму авансового внеску.

Тож, отримані юрособою-єдинником від емітента корпоративних прав дивіденди, оподатковані в порядку, визначеному ПК, не включають до складу доходу платника ЄП.

У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір позики: зразок

Договір позики містить істотні умови: ви отримуєте гроші або речі у борг зі зобов’язанням погасити суму, або повернути річ у визначений термін. Скачайте ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПОЗИКИ, щоб забути про помилки. У статті також дізнаєтесь, як правильно оформити договір позики, які податкові і юридичні аспекти, що з оподаткуванням та обліком
36213

Мобілізаційний Закон № 3633: до чого готуватися працівникам і роботодавцям із 18.05.2024

Нагляд за виконанням мобілізаційного законодавства посилюють. Маємо чергові зміни у правилах військового обліку. Експерт акцентував на важливих моментах, які стосуються обов’язків роботодавців
6305

Як відкрити та обліковувати літній майданчик

На час спеки суб’єкти ресторанного господарства відкривають додаткові літні майданчики. Це зручно для клієнтів, яким приємніше відпочивати просто неба, і вигідно суб’єктам господарювання. З'ясуємо, як організувати роботу літнього майданчика і відобразити такі операції в обліку
1496

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
158755

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді