Створення Служби фінансових розслідувань допоможе вивести з «тіні» мільярди гривень

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Щорічно від несплати податків та митних зборів держава втрачає близько 140 млрд. грн., до того ж, на державних закупівлях розкрадається понад 100 млрд. гривень

Для ефективної боротьби з економічними правопорушеннями буде створено Службу фінансових розслідувань, яка дасть змогу вивести із тіньового сектору мільярди гривень. Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України 1 квітня 2014 року. Сприятиме цьому й запровадження відповідного механізму декларування видатків.

За його словами, щорічно від несплати податків та митних зборів держава втрачає близько 140 млрд. грн. До того ж, на державних закупівлях розкрадається понад 100 млрд. гривень.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

«Ефективний контроль над дохідною частиною бюджету дозволить збільшити надходження на 3040%. Крім того, встановлення жорсткого контролю над видатками дасть можливість запобігти розкраданню бюджетних коштів, яке наразі сягає 100 млрд. на рік. А це соціальні виплати, зарплати бюджетникам, стипендії тощо», зазначив Володимир Хоменко.

Для боротьби з ухиленням від оподаткуванням Міністерством доходів і зборів України вже визначено нові підходи. Ліквідація економічної злочинності здійснюватиметься за рахунок не лише виявлення та розслідування таких правопорушень, а й запровадження європейських механізмів знешкодження тіньового збагачення.

Також буде посилено контроль за виробництвом та обігом підакцизних товарів через запровадження механізму електронного лазерного маркування підакцизних товарів. Таке маркування надасть можливість контролювати товарообіг підакцизних товарів на всій території України, мінімізувати виготовлення контрафакту та сприятиме заощадженню мільярдів гривень на рік.

«В Україні обсяг видатків, передбачений для виготовлення марок акцизного збору, становить близько 1 млрд. грн. на рік. При застосуванні електронної марки витрати скоротяться наполовину», — підкреслив Володимир Хоменко.

Особливу увагу співробітники оперативних підрозділів приділятимуть і фактам незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість. Уже протягом останніх 20 днів березня співробітниками оперативних підрозділів Міністерства доходів і зборів України виявлено та проводиться відпрацювання 160 комерційних структур, якими сформовано податковий кредит підприємствам реального сектору економіки на загальну суму понад 13,5 млрд. грн. Здійснюється досудове розслідування щодо 45 суб’єктів господарювання, за якими обліковується 4,6 млрд. грн. невідшкодованих сум податку на додану вартість.

Змінилася й оцінка оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства. Всю роботу спрямовано, у першу чергу, на відшкодування завданих збитків державі. Крім того, керівництво Міндоходів звернулося до Генеральної Прокуратури України з проханням закрити кримінальні провадження, які незаконно вносилися до єдиного реєстру для здійснення тиску на певні комерційні структури.

«Уже сьогодні прокуратурою закрито 393 такі кримінальні провадження, у яких відсутній склад злочину. Проводяться службові перевірки за фактами незаконного внесення інформації до єдиного реєстру. Винні будуть притягнуті до дисциплінарної та кримінальної відповідальності», — пообіцяв Володимир Хоменко.

Загалом, на його думку, на зміну сьогоднішній системі правоохоронних органів з боротьби з економічною злочинністю, що себе скомпрометувала, має прийти новий єдиний орган зі спеціальним статусом. Він має бути підконтрольний Кабінету Міністрів України.

За ініціативою Уряду розпочаті консультації з європейськими організаціями, такими як ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), ОЛАФ (Європейське бюро з питань боротьби з шахрайством), Європол, а також службами фінансових розслідувань Європейського Союзу щодо концепції створення такого органу.

«У службу повинні набиратись фахівці своєї справи на конкурсній основі, незаангажовані партійною приналежністю, а також після проходження психофізіологічного тестування. І ця процедура буде однаковою для всіх», — наголосив Володимир Хоменко.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414434

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
241830

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434849

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344522

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
388760

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді