Удосконалюють Порядок блокування ПН/РК: огляд основних змін

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
У зв’язку з прийняттям Закону України від 30.06.2023 № 3219-ІХ Уряд розробив проєкт постанови для удосконалення механізму зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН)

Удосконалюють Порядок блокування ПН/РК: огляд основних змін

Дізнайтеся скільки часу має платник ПДВ, щоб розблокувати РК

Проєкт постанови КМУ

Так, Кабмін пропонує внести зміни до окремих положень автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, зокрема:

 та

  • додатка 3 до Порядку зупинення, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 (далі – Порядок № 1165) - перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість (далі – позитивна історія).

Передбачили зміну однієї з одночасно виконуваних умов для безумовної реєстрації ПН/РК зокрема, збільшення показника загальної суми сплати ПДВ за останні 12 місяців з 1 млн грн до 10 млн грн.

Показник позитивної історії згідно з пунктом 2 Порядку № 1165 доповнили умовами, які мають одночасно виконуватися:

  • у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих в ЄРПН ПН/РК протягом шести послідовних місяців, що передують місяцю, у якому прийнято для реєстрації в ЄРПН ПН/РК, платником податку відображені операції з придбання товарів/послуг за чотирма кодами товару/послуги згідно з УКТЗЕД/ДКПП, обсяг за якими становить не менше 75% від загального обсягу придбання у цьому періоді та операції з постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги згідно з УКТЗЕД/ДКПП, обсяг за яким становить не менше 75% від загального обсягу постачання у цьому періоді. При цьому значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс.

Змінюють показник згідно з пунктом 5 Порядку № 1165. Так, умовою для відповідності позитивній історії передбачено, що середньомісячна сума сплаченого ПДФО в розрахунку на одну фізичну особу, якій нараховано зарплату, перевищує суму ПДФО, розраховану з подвійного розміру мінзарплати у відповідному місяці, за умови, що з початку попереднього року керівник та/або засновник не змінювалися та середньомісячна чисельність працюючих за останні 12 місяців становить не менше п’яти осіб.

При цьому період 12 місяців обраховують від останнього звітного періоду, передбаченого для подання Податкового розрахунку граничний термін подання якого настав.

Доповнили новими пунктами позитивної історії:

1) одночасно виконуються такі умови:

  • загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому прийнято для реєстрації в ЄРПН ПН/РК, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано ПН/РК на реєстрацію, становить більше 1 млн грн, значення показника D становить більше 0,05. При цьому значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс;

2) для платника податку протягом 36 послідовних звітних (податкових) періодів, що передують поточному місяцю, одночасно виконуються такі умови:

  • у платника податку та його відокремлених підрозділів відсутня заборгованість зі сплати ЄСВ та податків і зборів;
  • податкова звітність та звітність щодо нарахованих сум ЄСВ подана без порушення строків для подання такої звітності;
  • ПН/РК подавана для реєстрації в ЄРПН без порушення строків;
  • середньомісячний обсяг постачання, зазначений в зареєстрованих податкових ПН/РК перевищує 500 тис. грн. При цьому в поточному місяці:
    • значення показника D становить більше 0,05;
    • значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
723607

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26953

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198257

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5584

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13961

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді