Яка гранична сума при розрахунках за допомогою платіжних карток

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Контролери нагадали про обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки, які проводять із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток)

Яка гранична сума при розрахунках за допомогою платіжних карток

Обмеження готівкових розрахунків

Госпуб’єкти мають право здійснювати розрахунки готівкою упродовж одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою – у розмірі до 10 000 (десяти тисяч) грн включно;

2) з фізичними особами – у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) грн включно (п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 № 148; далі – Положення № 148).

Госпсуб’єкти у разі зняття готівки із рахунків для готівкових розрахунків із фізособами зобов’язані надавати на запит банку підтвердні документи, на підставі яких здійснюють такі розрахунки. Банк вивчає клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводять через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. Кількість госпсуб’єктів та фізосіб, з якими здійснюють готівкові розрахунки, упродовж дня не обмежена.

Обмеження за пунктом 6 розділу II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою платіжного інструменту.

Електронний платіжний засіб — платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом (ст. 1 розд. І Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX).

Платіжна картка — електронний платіжний засіб у вигляді пластикової чи іншого виду картки.

Обмеження щодо граничної суми розрахунків не поширюють на розрахунки, які проводять із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток).

За інформацією ДПС в Одеській області

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт на відрядження: як заповнити + приклад і бланк

Авансовий звіт — це документ, що підтверджує витрати працівника у відрядженні чи при господарських закупках. Покажемо, як правильно його скласти, коли подавати, які реквізити обовʼязкові, а також дамо зразки для безпомилкового заповнення
367565

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
39199

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18287

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21717

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді