Яка гранична сума при розрахунках за допомогою платіжних карток

Контролери нагадали про обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки, які проводять із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток)

Яка гранична сума при розрахунках за допомогою платіжних карток

Обмеження готівкових розрахунків

Госпуб’єкти мають право здійснювати розрахунки готівкою упродовж одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою – у розмірі до 10 000 (десяти тисяч) грн включно;

2) з фізичними особами – у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) грн включно (п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 № 148; далі – Положення № 148).

Госпсуб’єкти у разі зняття готівки із рахунків для готівкових розрахунків із фізособами зобов’язані надавати на запит банку підтвердні документи, на підставі яких здійснюють такі розрахунки. Банк вивчає клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводять через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. Кількість госпсуб’єктів та фізосіб, з якими здійснюють готівкові розрахунки, упродовж дня не обмежена.

Обмеження за пунктом 6 розділу II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою платіжного інструменту.

Електронний платіжний засіб — платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом (ст. 1 розд. І Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX).

Платіжна картка — електронний платіжний засіб у вигляді пластикової чи іншого виду картки.

Обмеження щодо граничної суми розрахунків не поширюють на розрахунки, які проводять із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток).

За інформацією ДПС в Одеській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
58

Розірвання договору оренди: зразок

Договір оренди, як і будь-який господарський договір, можна розірвати в силу різних обставин. Сьогодні про те, як оформити розірвання договору оренди та можливі варіанти розв’язання цієї ситуації
128929

Кошти під звіт: як видавати, обліковувати та оподатковувати

Видача коштів фізичній особі призводить до появи дебіторської заборгованості та супроводжується дотриманням правил звітування по таким коштам. Як документально оформити видачу, подальший облік таких коштів, коли необхідно оподаткувати підзвітні кошти? Дамо відповідь на всі ці питання в цьому огляді
73472

Оренда приміщення з генератором: як розподілити витрати

Наразі генераторне живлення стає дедалі більш актуальним. Щоб підвищити комерційну привабливість об’єкта оренди, забезпечити орендарям можливість нормально працювати в умовах потенційного відключення електрики, орендодавці часто обладнують приміщення генератором. Як орендарі відшкодовують витрати орендодавця на функціонування генератора? Розберімо можливі варіанти
178

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді