Як новоствореному благодійному фонду безпечно облікувати надходження і витрати
Нагадуємо, що з 23.03.2023 ні оригінали, ні нотаріальні копії документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР не приймають для проставлення апостиля на території України.
Проте апостиль можуть проставити на копії (фотокопії) цих документів, виданих органами держреєстрації актів цивільного стану, або на засвідчених в установленому порядку на території України копії (фотокопії) таких документів з перекладом за умови обов’язкової попередньої легалізації оригіналу цих документів.
Тобто, якщо у вас свідоцтво про держреєстрацію актів цивільного стану (про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть тощо) видали органи України у радянські часи, тоді ви можете проставити на цьому документі апостиль виключно після того як отримаєте свідоцтво повторно у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану на підконтрольній території України.
Якщо ж ваше свідоцтво видали органи колишніх союзних республік у складі СРСР, окрім УРСР, то у такому випадку апостиль проставляють уповноважені органи цих держав.
З 22.07.2023 діє наказ Мінюсту «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів щодо впорядкування відносин з проставлення апостиля» від 27.06.2023 № 2382/5. Однією з ключових змін є те, що повноваження з проставлення апостиля на архівних документах, виданих архівною установою, надані Мінюсту, а подачу документів здійснюватимуть безпосередньо через Укрдержархів.
Відрахування (утримання) за виконавчими документами — додатковий клопіт для роботодавця. Утім, коли він отримав належно оформлений виконавчий документ, це стає його безальтернативним обов’язком