Особливості застосування НГО площі ріллі по області для оподаткування земельним податком

Податківці уточнили порядок застосування нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області як бази оподаткування земельним податком

Особливості застосування НГО площі ріллі по області для оподаткування земельним податком

Як оцінити збитки від війни особистим господарствам — ФОПам

Базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації та площа земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої не провели (п. 271.1 Податкового кодексу України; ПК).

У разі, якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту, а нормативну грошову оцінку її не проводили, для розрахунку земельного податку застосовують нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі по області.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки для земель сільськогосподарських угідь у 2022 — 2023 роках становить 1,0.

Разом з тим, для земельних ділянок, що не належать до сільгоспугідь (наприклад, землі промисловості, зв’язку, транспорту), нормативну грошову оцінку яких не виконали, але в якості бази оподаткування застосовують вартісний еквівалент нормативної грошової оцінки ріллі по області, податкові зобов’язання із земельного податку обчислюють із застосуванням коефіцієнту індексації, визначеного відповідно до законодавства для таких земель.

Таке правило застосовуйте і в наступних податкових періодах у разі, якщо й в подальшому встановлюватимуть відмінні коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки для земель сільгоспугідь та інших земель.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1350

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28631

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді