Пропонується запровадити оподаткування вкладів найбагатшої частини населення податком на доходи фізичних осіб

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Уряд не запроваджує оподаткування депозитів, а тільки доходів від них

Сьогодні у засобах масової інформації активно обговорюється питання введення Урядом оподаткування депозитів населення. Однак, потрібно наголосити на тому, що Уряд не запроваджує оподаткування депозитів, а тільки доходів від них.

Причому в контексті реалізації принципу соціальної справедливості, відповідно до підпункту 4.1.6 Податкового кодексу України, який полягає в установленні податків та зборів відповідно до платоспроможності платників податків.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так, пропонується запровадити оподаткування податком на доходи фізичних осіб лише для 1,5% власників найбільших вкладів, розмір яких перевищує 100 тис. грн., на які припадає 70% усіх банківських заощаджень, тобто для найбагатшої частини населення.

Оподаткування вкладів до 100 тис. грн., які є наймасовішою категорією (98,5%), не передбачається. Так, якщо загальна сума вкладів не перевищує 100 тис. грн. в одній фінансовій установі на кінець звітного податкового місяця, то оподаткування процентів, нарахованих вкладнику в цій установі, не передбачається.

На користь запровадження оподаткування процентних доходів, отриманих резидентами, свідчить міжнародний досвід. Наприклад, у Литві та Японії — за ставкою 15%, у Польщі — за ставкою 19%, у Німеччині — за ставкою 25%, у Швейцарії — за ставкою 35%, у Нідерландах — від 37% до 52%.

Тож несправедливо продовжувати практику, коли заробітні плати в галузі освіти, охорони здоров’я, культури та сільського господарства оподатковуються на загальних підставах, а доходи, які отримують найбагатші вкладники, звільнені від оподаткування.

Так, зокрема, із середньої заробітної плати у галузі освіти, що за січень 2014 року за даними Держстату України складає 2 476 гривень, стягується податок у розмірі 358 гривень, у галузі охорони здоров’я — 327 грн. з 2 270 грн., у сфері культури — 469 грн. з 320 грн., у сільському господарстві — 305 грн. з 2 100 грн. У цей же час власники великих вкладів нічого не сплачують до бюджету.

Тому Уряд буде наполягати на тому, щоб процентні доходи на такі вклади оподатковувались.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як показати лікарняні в Об’єднаній звітності

Показуйте лікарняні в Додатку Д1 до Об’єднаної звітності з окремим кодами застрахованих осіб. Розподіляйте за місяці, за які їх нарахували. У Додатку 4ДФ суми лікарняних не виокремлюйте. Експерт нагадав основні правила, за якими слід звітувати про суми лікарняних у зарплатній звітності
45

Калькулятор відпустки онлайн: як порахувати відпускні у 2025 році

Калькулятор днів відпустки або калькулятор відпускних допоможе вам швидко і без помилок здійснити розрахунок відпускних онлайн. Використовуйте для цього онлайн-сервіс «Калькулятор відпустки» — збережіть свій час
30626

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9444

Нестандартні ситуації з відпускними: приклади розрахунку

Відпускний сезон — не лише час валіз і мрій, а й період підвищеного ризику для бухгалтера. Неправильний розрахунок відпускних може обернутися штрафами, конфліктами і перерахунками. У статті розглянемо, як правильно обчислювати відпускні у 2025 році з огляду на нові нормативи та покажемо все на прикладах
11698

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді