ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця
Нагадуємо, Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі — Заява) затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.
До ДПС раніше зверталися із пропозицією внести корегування до пункту 6 Заяви та замінити:
- код за КОАТУУ, відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Держстату від 31.10.1997 № 659;
на
- код КАТОТТГ, визначений за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 290.
Податківці погодилися з цим. Відповідний лист від 06.09.2023 № 4513/0/99-00-24-01-03-09 із проханням оновити Заяву надіслали до Мінфіну.
І ось такий наказ Мінфіну ДПС вже оприлюднила на своєму сайті.
Документом пропонують замінити у пункті 6 Заяви «Місце провадження господарської діяльності (адреса, індекс)» назву колонки «Код за КОАТУУ» назвою «Код за КАТОТТГ». Також змінюють зміст відповідної примітки.
Крім того, доповнюють причину відмови від спрощеної системи оподаткування у розділі 5.5 «Відмова від спрощеної системи оподаткування***» Заяви: «набуття платником податку статусу резидента Дія Сіті згідно з підпунктом 10 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статі 298 глави 1 розділу XIV Кодексу».
Також у новій редакції викладають пункт 5.1 розділу 5 «Доходи, отримані суб’єктом господарювання за попередній календарний рік» Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, який додають до Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування. Так, слова «доходи в грошовій формі (готівковій та /або безготівковій)» замінюють словами «доходи в грошовій формі (готівковій або безготівковій, у тому числі з використанням електронних грошей)***».
Перейти можна як із загальної системи оподаткування на спрощену, так і навпаки. Супроводжують це перехідні операції, коли частина операції, як-от відвантаження товару, відбувається за однієї системи оподаткування, а оплата — вже за іншої. Розповімо, як їх оподатковувати єдиним податком, податком на прибуток і ПДВ