Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.14 № 10, зокрема пунктом 8 визначено обов’язок зареєструвати електронну податкову накладну в Єдиному реєстрі, — звертають увагу в Головному управлінні Міндоходів у Волинській області.
Ця норма поширюється на платників ПДВ незалежно від того, чи підпадає податкова накладна під критерії з пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України. Це означає, що електронна податкова накладна на суму ПДВ, що не перевищує 10 тис. грн., має бути проведена через Єдиний реєстр.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Ця ж вимога стосується електронних податкових накладних на товари, які не належать до підакцизних і не є імпортованими, — наголошують фахівці Міндоходів.
Використання електронної форми податкової накладної остаточно врегульовано у Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Міндоходів від 14.01.14 № 10. Можливість оформлення електронної форми податкової накладної нарівні з паперовою ввели ще 1 липня 2012 року.
У той же час пунктом 201.1. Податкового кодексу України передбачено право вибору форми податкової накладної покупцеві. Продавець за наявності технічних можливостей зобов’язаний виписати електронну податкову накладну, помітивши її знаком «Х» у верхній лівій частині у відповідному полі. Для її підписання уповноважена особа повинна мати цифровий підпис (пп. 2 п. 2, п. 18 Нового порядку).