Законодавчим актом унормовано порядок проходження служби у військовому резерві Збройних Сил та інших військових формувань. Зокрема, визначено службу у військовому резерві як особливий вид виконання військового обов’язку та встановлено на законодавчому рівні правовий статус резервіста і вимоги до проходження служби у військовому резерві.
Законом також поширено права, обов’язки та обмеження, передбачені законодавством для військовослужбовців, на резервістів на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві; встановлено обов’язок складання резервістами Військової присяги; встановлено для підприємств, установ та організацій обов’язки сприяти їх працівникам, які проходять службу у військовому резерві, у виконанні ними обов’язків служби та своєчасному їх направленні до органів військового управління, військових частин.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Документом також встановлено порядок виклику і прибуття резервістів до військової частини, у якій вони проходять службу за викликом її командира.
Згідно із законом, «громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві) зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти військових комісаріатів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях)»
Законом також встановлено, що «резервісти, які проходять службу у військовому резерві, у разі закінчення строку контракту можуть укласти новий контракт про проходження служби у військовому резерві».
Особливості проходження служби у військовому резерві, у тому числі виконання резервістами обов’язків служби у військовому резерві, визначаються цим Законом та відповідними положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві.
Відповідні зміни і доповнення внесено до законів «Про Збройні Сили України», «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу».
Відповідний законопроект зареєстровано за № 2591.