«Гаряча лінія» на тему: «Застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення. Використання послуг електронного цифрового підпису»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Проведення сеансів телефонного зв’язку «Гаряча лінія» проводиться працівниками ДПІ у Подільському районі ГУ МДЗ у м. Києві для оперативного роз’яснення «найгарячіших» питань платників податків

Проведення сеансів телефонного зв’язку «Гаряча лінія» проводиться працівниками ДПІ у Подільському районі ГУ МДЗ у м. Києві для оперативного роз’яснення «найгарячіших» питань платників податків. Як свідчить практика, сеанси «гарячої лінії» користуються великим попитом серед платників району.

В ДПІ у Подільському районі ГУ МДЗ у м. Києві проведено сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему: «Застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення. Використання послуг електронного цифрового підпису». На запитання абонентів відповів заступник начальника ДПІ у Подільському р-ні ГУ МДЗ у м. Києві Гладун Юрій Вадимович.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Наводимо перелік запитань, які були поставлені платниками податків:

1. Які методи використовуються для визначення ціни в контрольованих операціях?

Відповідь: Методи визначення ціни в контрольованих операціях встановлені пунктом 39.3 Податкового кодексу України (ПК). Відповідно до підпункту 39.3.1 ПК визначення ціни з метою оподаткування доходів платників податків, що є сторонами контрольованої операції, здійснюється за одним із зазначених методів: порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу); ціни перепродажу; «витрати плюс»; чистого прибутку; розподілення прибутку.

Під час вибору методу, що використовується для визначення ціни в контрольованій операції, повинні враховуватися повнота і достовірність вихідних даних, а також обгрунтованість коригування, що здійснюється з метою забезпечення зіставності умов проведення контрольованої та зіставних операцій.

Допускається використання комбінації двох і більше методів, передбачених підпунктом 39.3.1 ПК. Платник податку використовує будь-який метод, який він обгрунтовано вважає найбільш прийнятним, однак у разі, коли існує можливість застосування і методу порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу), і будь-якого іншого методу, застосовується метод порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу).

Методику визначення ціни страхового тарифу затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, виходячи з положень статті 39 ПК. Методику визначення ціни банківських послуг затверджує Національний банк України та центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, виходячи з положень статті 39 ПК.

2. Які дії підписувача, якщо він втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа?

Відповідь: Якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до представництва АЦСК ІДД Міндоходів, у якому отримував послугу електронного цифрового підпису та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів, перелік яких визначено у пункті 5.3 або 5.4 розділу 5 Регламенту АЦСК ІДД Міндоходів, затвердженого Міністром доходів і зборів України від 17.09.2013.

3. За яких умов господарські операції є контрольованими?

Відповідь: Перелік господарських операцій, які визнаються контрольованими, визначено підпунктом 39.2.1 ПК.

Згідно з підпунктом 39.2.1.1 ПК контрольованими операціями є:

1) господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — нерезидентами;
2) господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — резидентами, які:

  • задекларували від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік;
  • застосовують спеціальні режими оподаткування станом на початок податкового (звітного) року;
  • сплачують податок на прибуток підприємств та/або податок на додану вартість за іншою ставкою, ніж базова (основна), що встановлена відповідно до Податкового кодексу, станом на початок податкового (звітного) року;
  • не були платниками податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість станом на початок податкового (звітного) року.

Контрольованими операціями на підставі підпункту 39.2.1.2 ПК є операції, однією зі сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), у якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою, на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні. Перелік таких держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України. Цей перелік держав (територій) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, публікує щороку в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті із зазначенням ставок податку на прибуток (корпоративний податок). Інформація про зміну ставок публікується протягом трьох місяців з моменту такої зміни.

У разі коли в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено більше ніж одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку), платником податку подається довідка (або її нотаріально засвідчена копія), що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративного податку), встановлену в державі його реєстрації, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує податкову і митну політику, у строки, визначені для подання звіту про контрольовані операції.

При цьому операції, передбачені у підпункті 39.2.1.1 ПК, визнаються контрольованими за умови, що загальна сума здійснених операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний календарний рік (пп.39.2.1.4 ПК).

4. Який строк дії посилених сертифікатів відкритих ключів від АЦСК ІДД Міндоходів?

Відповідь: Строк дії посилених сертифікатів відкритих ключів, отриманих від АЦСК ІДД Міндоходів, не перевищує двох років з моменту їх формування.

5. Що робити, коли при підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено»?

Відповідь: Необхідно перевірити:

  • який ключ ЕЦП використовується першим (вірна послідовність підписів Бухгалтер-директор-електронна печатка);
  • якщо ключ обрано вірно, слід звернути увагу на правильність введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо (створений пароль може містити особливі символи, які відрізняються за розташуванням на клавіатурі);
  • чи змінювалось ім’я файлу особистого ключа (у разі зміни імені файлу особистий ключ буде пошкоджено, тому необхідно звернутися до представництва АЦСК ІДД Міндоходів, у якому отримували послуги ЕЦП, подати заяву на скасування посиленого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідний йому посилений сертифікат відкритого ключа).

6. Чи є платними послуги з придбання СГ посилених сертифікатів відкритих ключів в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту?

Відповідь: Відповідно до пункту 2.2 розділу 2 Регламенту Акредитованого центра сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, АЦСК ІДД здійснює свою діяльність у сфері надання послуг електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам, з можливістю безоплатної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів.
Отже, АЦСК ІДД надає послуги електронного цифрового підпису на безоплатній основі.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як показати лікарняні в Об’єднаній звітності

Показуйте лікарняні в Додатку Д1 до Об’єднаної звітності з окремим кодами застрахованих осіб. Розподіляйте за місяці, за які їх нарахували. У Додатку 4ДФ суми лікарняних не виокремлюйте. Експерт нагадав основні правила, за якими слід звітувати про суми лікарняних у зарплатній звітності
17

Калькулятор відпустки онлайн: як порахувати відпускні у 2025 році

Калькулятор днів відпустки або калькулятор відпускних допоможе вам швидко і без помилок здійснити розрахунок відпускних онлайн. Використовуйте для цього онлайн-сервіс «Калькулятор відпустки» — збережіть свій час
30620

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9438

Нестандартні ситуації з відпускними: приклади розрахунку

Відпускний сезон — не лише час валіз і мрій, а й період підвищеного ризику для бухгалтера. Неправильний розрахунок відпускних може обернутися штрафами, конфліктами і перерахунками. У статті розглянемо, як правильно обчислювати відпускні у 2025 році з огляду на нові нормативи та покажемо все на прикладах
11691

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді