Професійна сертифікація за МСФЗ
Визначили, що на період дії воєнного стану на території України та упродовж 30 днів з дня його припинення або скасування:
1) госпсуб’єкт має право зберігати пальне, яке споживає для заправлення електрогенератора в обсязі до 2 000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенератором, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адмінпослуг);
2) зберігання пального, яке споживає для заправлення електрогенератора в обсязі понад 2 000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенератором, здійснює госпсуб’єкт на підставі безоплатного подання до територіальних органів ДПС, декларації про провадження госпдіяльності із зберігання пального; далі – декларація (ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР; далі — Закон № 481).
У декларації зазначають відомості про госпсуб’єкта. Зокрема, але невиключно, для юрособи:
- організаційно-правову форму;
- повне і скорочене найменування (за наявності);
- код ЄДРПОУ;
- місцезнаходження;
- контактний номер телефону;
- адресу електронної пошти;
- прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юрособи або його уповноваженого представника;
- загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовують для зберігання пального;
- їх фактичне місцезнаходження.
Декларацію можна подати у довільній формі за вибором госпсуб’єкта:
- нарочно;
- поштою;
- в електронному вигляді.
Право на зберігання пального, яке споживають для заправлення електрогенератора в обсязі понад 2 000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенератором, набувають з моменту подання декларації до територіальних органів ДПС.
Якщо в період дії воєнного стану на території України та упродовж тридцятиденного строку з дня його припинення або скасування податківці виявлять факти зберігання госпсуб’єктом пального в обсягах понад 2000 л без отримання ліцензії та за відсутності належним чином поданої декларації, до такого госпсуб’єкта застосують відповідальність, передбачену статтею 17 Закону № 481 за здійснення зберігання пального без ліцензії.
Оскільки облік пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового здійснюють автоматично, тому госпсуб’єкти-зберігачі пального для електрогенераторів повинні бути внесені в електронний реєстр госпсуб’єктів, які мають право зберігати таке пальне, без наявності відповідної ліцензії. Госпсуб’єктів в яких об’єм складів більше 2 000 л обліковують за деклараціями. Госпсуб’єктам, в яких об’єм складів не перевищує 2 000 л, необхідно звернутись до ДПС будь яким засобом зв’язку.
- Платники акцизного податку при заповненні акцизної накладної на відвантаження пального для електрогенераторів, у верхній лівій частині акцизної накладної зазначають:
- у полі «Коди операцій» — «3 — суб’єкт господарювання не платник»;
- у полі «Умови оподаткування» — ознака щодо умови оподаткування пального «0 — оподатковується на загальній системі»;
- у полі «Напрям використання» — напрям «0 — загальний напрям».
У полі «Адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб’єкт господарювання — не платник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки (код операції — «3» та напрям використання — або «0» або «9» або «10» або «15»)» зазначають адресу де зберігатимуть пальне для електрогенераторів.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
Податківці анулюють ліцензії на зберігання пального за заявою ліцензіата або своїм рішенням. Розглянемо, у яких випадках анулюють ліцензію і які наслідки матиме підприємство. Підказки експерта допоможуть подати заяву, щоб анулювати ліцензію завласним бажанням