Компанія, що перебуває на загальній системі оподаткування, здійснює експорт кукурудзи. За якою датою в обліку проводити МД: за датою перетину кордону, яка проставляється на зворотній стороні МД, чи за датою оформлення МД, оскільки при щоденній зміні курсу долара гривнева сума буде істотно відрізнятися?
Митну декларацію (МД) в обліку слід проводити за датою завершення її оформлення.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Пунктом 16 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450, передбачено, що митна декларація на паперовому носії вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.
Оформлена електронна митна декларація за допомогою автоматизованої системи митного оформлення перетворюється на візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що унеможливлює надалі внесення змін до неї, засвідчується електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, та надсилається декларанту або уповноваженій ним особі.
Згідно з пунктом 187.1 Податкового кодексу України при експорті товарів датою виникнення податкових зобов’язань є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої згідно з вимогами митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Отже, операція з експорту товару вважається завершеною на дату завершення оформлення митної декларації, тобто на дату внесення до митної декларації посадовою особою митного органу відповідного відбитка (відмітки). Тобто митну декларацію в обліку слід проводити датою завершення її оформлення.