Фіскалізація підсумкових даних має бути проведена в межах робочої зміни РРО, а не календарного дня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чинне законодавство не містить поняття «день одержання» готівкових коштів, а тому висновок податківців, що днем одержання готівкових коштів є календарний день, що вимагає від суб’єкта господарювання здійснити оприбуткування коштів до 00 год. 00 хв., є протиправним

Чинне законодавство не містить поняття «день одержання» готівкових коштів, а тому висновок податківців, що днем одержання готівкових коштів є календарний день, що вимагає від суб’єкта господарювання здійснити оприбуткування коштів до 00 год. 00 хв., є протиправним.

На це звернув увагу апеляційний суд, визнавши безпідставними твердження податкового органу стосовно незабезпечення підприємцем щоденного друкування на РРО фіскальних звітних чеків.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

На думку суду, під поняттям дня, в т. ч. операційного дня банку, у цьому випадку слід вважати робочу зміну РРО.

І таке рішення перш за все відповідає Вимогам щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженим постановою КМУ від 18.02.2002 № 199 (далі — Вимоги).

Зокрема, згідно з Вимогами зміна — це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. Максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. При цілодобовій роботі підприємства, Z-звіт необхідно виконувати не пізніше 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z-звіту.

При цьому відлік тривалості зміни РРО починається з моменту реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z-звіту, а не з початку робочого дня.

Тобто час початку і кінця зміни РРО може не збігатися із календарною датою їх початку та закінчення.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597533

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3581

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3811

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18666

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189545

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді