Чинне законодавство не містить поняття «день одержання» готівкових коштів, а тому висновок податківців, що днем одержання готівкових коштів є календарний день, що вимагає від суб’єкта господарювання здійснити оприбуткування коштів до 00 год. 00 хв., є протиправним.
На це звернув увагу апеляційний суд, визнавши безпідставними твердження податкового органу стосовно незабезпечення підприємцем щоденного друкування на РРО фіскальних звітних чеків.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
На думку суду, під поняттям дня, в т. ч. операційного дня банку, у цьому випадку слід вважати робочу зміну РРО.
І таке рішення перш за все відповідає Вимогам щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженим постановою КМУ від 18.02.2002 № 199 (далі — Вимоги).
Зокрема, згідно з Вимогами зміна — це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. Максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. При цілодобовій роботі підприємства, Z-звіт необхідно виконувати не пізніше 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z-звіту.
При цьому відлік тривалості зміни РРО починається з моменту реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z-звіту, а не з початку робочого дня.
Тобто час початку і кінця зміни РРО може не збігатися із календарною датою їх початку та закінчення.