Виправлення помилок за податковими накладними, які не зареєстровані у єдиному реєстрі податкових накладних

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Самостійне виправлення помилки за податковими накладними, які включені до складу податкового кредиту, але не зареєстровані у ЄРПН, проводиться шляхом коригування реєстру виданих та отриманих податкових накладних методом «сторно»

Самостійне виправлення помилки за податковими накладними, які включені до складу податкового кредиту, але не зареєстровані у ЄРПН, проводиться шляхом коригування реєстру виданих та отриманих податкових накладних методом «сторно», за необхідності — подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за відповідний період на підставі статті 50 та пункту 201.6 Податкового кодексу України (ПК). Методичні рекомендації щодо комплексного відпрацювання платників ПДВ, які формують податковий кредит за податковими накладними, не зареєстрованими у єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом МДЗ від 29.11.2013 № 724.

Щомісячно на 3-й робочий день після граничного терміну подання звітності платникам, які не подали за звітний місяць реєстри податкових накладних, або які мають встановлені Системою співставлення розбіжності між даними реєстру податкових накладних та єдиним реєстром податкових накладних, територіальним органом Міндоходів направляється інформаційне повідомлення в електронній формі.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Платник податку протягом 10 днів після отримання повідомлення про наявність у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних розбіжностей з даними контрагентів має право уточнити податкові зобов'язання без застосування штрафних санкцій (п. 201.6 ПК).

Крім того, платник податків при самостійному виправленні помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації.

При цьому, розмір штрафу складає 3% (у разі подання уточнюючого розрахунку як самостійного документу) або 5% (у разі відображення суми недоплати у складі декларації наступного періоду) суми недоплати (ст. 50 ПК).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597538

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3582

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3815

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18668

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189556

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді