✅ ВСІ ОНЛАЙН КАЛЬКУЛЯТОРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА ✅
Постанова НБУ від 02.10.2023 № 121
Це стало можливим завдяки стійкому прогресу у зниженні інфляції, накопиченню значного рівня міжнародних резервів, збільшенню привабливості гривневих депозитів та ОВДП.
За цього режиму офіційний курс визначатимуть на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиме директивно НБУ відповідно до постанови НБУ «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» від 24.02.2022 № 18, як це відбувалося з 24.02.2022.
НБУ надалі контролюватиме ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому, компенсуючи структурний дефіцит іноземної валюти. Завдяки цьому курс змінюватимуть в обидва боки. Водночас НБУ суттєво обмежуватиме ці коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.
Курс на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватимуть за тими ж правилами, що і раніше. У такому режимі він працює вже майже півтора року, упродовж яких гривня як послаблювалася, так і суттєво зміцнювалася.
Одним із пріоритетних завдань НБУ залишатиметься збереження курсової стійкості.
Як і в попередні місяці, НБУ докладатиме зусиль для підтримки належного функціонування готівкового ринку, а отже, мінімізації різниці між курсом на готівковому ринку та офіційним курсом. Зокрема, за необхідності, НБУ може пом'якшити низку обмежень для задоволення попиту на готівковому валютному ринку та збільшення пропозиції валюти для населення як у готівковій, так і безготівковій формі.
Монетарна та валютна політика НБУ і надалі ґрунтуватиметься на засадах Стратегії.
Постанова НБУ від 02.10.2023 № 121 набирає чинності з 03.10.2023.
Шукайте в системі «Експертус Головбух» опис робочої ситуації, яка аналогічна вашій, потрібні форму (зразок), довідник, відео. Якщо не знайдете, то можете надіслати звернення до нашої експертної підтримки через Онлайн-помічник