НБУ пояснив чому обрав керовану гнучкість курсу

НБУ надав відповіді на найпоширеніші запитання щодо впровадження керованого гнучкого курсу

НБУ пояснив чому обрав керовану гнучкість курсу

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

Чим керована гнучкість курсу відрізняється від вільного плавання, яке було до 24.02.2022?

НБУ усвідомлює, що на валютному ринку постійно є значний чистий попит на валюту через наслідки війни для української економіки. Тому про відпускання курсу у вільне плавання навіть не йшлося, адже це призвело б до постійного послаблення гривні.

Натомість за керованої гнучкості курсу НБУ покриватиме цю структурну компоненту чистого попиту на валюту і в такий спосіб забезпечить можливість курсу рухатися як в один, так і в інший бік. До того ж будь-які коливання курсу суттєво обмежуватимуть.

За словами Голови НБУ Андрія Пишного, перед ухваленням цього рішення НБУ:

  • провів ґрунтовні опрацювання та консультації;
  • вивчив міжнародний досвід.

Він також додав, що контрольований перехід до керованої гнучкості курсу став можливим завдяки макрофінансовій стабільності. Її вдалося досягти з огляду на зусилля українського бізнесу, правильне врядування та підтримку з боку міжнародних партнерів.

Які валютні обмеження НБУ може пом'якшити до кінця року?

НБУ працюватиме над завершенням реалізації першого етапу пом'якшення обмежень. Він, зокрема, передбачає сприяння новим інвестиціям та мінімізацію різниці між готівковим та офіційним курсом.

Далі аналізуватимуть ситуацію на ринку. Безумовним пріоритетом буде перехід до реалізації другого етапу лібералізації.

Чи посилюватиме НБУ нагляд за банками та небанківськими установами, щоб уникнути спекуляцій на ринку?

Якщо будуть виявлені випадки неринкової чи маніпулятивної поведінки, порушення наглядових вимог чи фінмоніторингу, Нацбанк застосовуватиме необхідні заходи впливу і діятиме відповідно до ситуації.

За інформацією НБУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошові кошти та валютні операції. База бухпроведень

В одному місці редакція системи «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по грошовим коштам та валютним операціям: готівці, безготівковим розрахункам, іноземній валюті та курсовим різницям. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
281

Валютне регулювання

Валютний нагляд з боку банків за операціям в іноземній валюті – це той інструмент, який накладає певні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності та валютних операціях. Це може стосуватися не лише підприємств і підприємців, але й звичайних фізосіб. Якими є ці нюанси для 2024 року розповімо в огляді
85273

Інкотермс 2020: правила роботи

Міжнародні комерційні умови Інкотермс 2020 діють і 2023 році. Це міжнародні правила поставки товарів, які досить часто зустрічаються в зовнішньоекономічних договорах. На що краще звернути увагу при їхньому застосуванні, як це впливає на визнання доходу в бухгалтерському обліку – про це в сьогоднішній консультації, яка може бути корисною як юристу, так і бухгалтеру, що мають справу з ЗЕД
51478

Облік валютних операцій на підприємстві 2023

Валютні обмеження 2023 – які вони у період дії воєнного стану. Розглянемо також облік валютних операцій на прикладах придбання та продажу іноземної валюти 2023
69566

Обмеження валютних операцій в умовах воєнного стану

Після впровадження воєнного стану в регулюванні ЗЕД змінилися не лише правила оподаткування, а й деякі обмеження, зокрема щодо строків валютних розрахунків, тобто платежів за експортно-імпортними операціями. Про існуючі валютні обмеження у сфері ЗЕД і банківських валютних розрахунків після впровадження воєнного стану розповімо в цьому огляді.
24508

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді