Чи враховують курсові різниці при визначенні обсягу в 50 млн. грн. для оцінки дії критерію застосування контрольованих цін при трансфертному ціноутворенні?
Операції визнаються контрольованими за умови, що загальна сума здійснених операцій платника податків із кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування ПДВ) за відповідний календарний рік (пп. 39.2.1.4 Податкового кодексу України; ПК).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Водночас, відповідно до пункту 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення розрахунків та на дату балансу. Тобто на кожну дату балансу потрібно перераховувати курсові різниці за монетарними статтями.
У пункті 4 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» визначено, що монетарні статті — статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.
У кінці періоду при визначенні обсягу операцій у 50 млн. грн. для оцінки дії критерію застосування контрольованих цін при трансфертному ціноутворенні потрібно аналізувати весь оборот (заборгованість) за кредитом рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» з урахуванням курсових різниць.
Крім того, відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV господарська операція — дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»