Щоб отримати дозвіл на передачу права використання товарів, ввезених відповідно до митного режиму тимчасового ввезення, відповідальна за дотримання даного режиму особа подає до митного органу відповідну заяву. Також необхідно подати письмову заяву особи, що має намір прийняти право використання митного режиму тимчасового ввезення, про прийняття на себе зобов’язань особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення, та письмову згоду особи — нерезидента — сторони зовнішньоекономічного договору, згідно з яким товари тимчасово ввезені на митну територію України, на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення.
Даний порядок визначений у частині 4 розділу ІІ Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 № 657.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Орган доходів і зборів надає такий дозвіл за умови, що особа, яка приймає на себе зобов’язання, відповідає вимогам, встановленим Митним кодексом України, та приймає на себе зобов’язання особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення.
Рішення про надання дозволу на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення або про відмову в наданні такого дозволу приймається керівником органу доходів і зборів або уповноваженою ним посадовою особою згідно з положеннями статті 109 Митного кодексу України та оформляється шляхом накладення відповідної резолюції на заяві. Про прийняте рішення орган доходів і зборів зобов’язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особу, яка звернулася із заявою.
У разі прийняття рішення про відмову в наданні дозволу на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення орган доходів і зборів зобов’язаний невідкладно повідомити про причини та підстави такої відмови.