Президент підписав Закон щодо скасування мораторію на митні перевірки

14 травня Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану» від 20.03.2024 № 3613-IX (законопроєкт від 03.07.2023 № 9456)

Скасують мораторій на проведення планових перевірок: деталі від Южаніної

Хто потрапить до «чорного» списку ДПС

Документом усувають законодавчу прогалину щодо митного оформлення біометану, що має посприяти розвитку виробництва цього виду палива та розширити експортні можливості України.

Змінами підняли поріг вартості товарів, які пересилають ФОП та підприємства за межі України в міжнародних поштових або експрес-відправленнях, без письмового декларування.

До внесених змін, обов’язок для подання письмової митної декларації бізнесом існував для товарів вартістю понад 150 Євро.

Тепер такий поріг збільшили до 1 000 Євро.

Зазначене зменшить витрати бізнесу та прискорить логістику.

Окрім того, документом з 1 травня 2024 року поновлюють на невикористаний строк документальні перевірки, зустрічні звірки, розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022 року, крім документальних перевірок, зустрічних звірок, на які встановили мораторій.

Основною підставою для проведення перевірок є наявність інформації, що свідчить про порушення підприємством вимог законодавства з питань митної справи.

Митникам відновлять право перевіряти грошові, фінансові і бухгалтерські документи, звіти, контракти, декларації, калькуляції, інші документи, які можуть бути пов’язані з зовнішньоекономічними операціями.

За інформацією Данила Гетманцева


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20033

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34992

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді