Зміни щодо внесення та надання відомостей про нерухомість

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Внесено зміни до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1141

Внесено зміни до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1141.

Змінами доповнено перелік відомостей, що вносяться до бази даних про реєстрацію заяв і запитів під час реєстрації заяви. Зокрема, держреєстратор під час реєстрації заяви про держреєстрацію права власності у базі даних про реєстрацію заяв і запитів додатково до відомостей, зазначених у такій заяві, вноситиме такі відомості, як: підстава для виникнення права власності, площа земельної ділянки/об’єкта нерухомого майна, цільове призначення земельної ділянки, тип об’єкта нерухомого майна.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Також передбачено можливість надання за заявою будь-якої фізичної чи юридичної особи витягу з Реєстру, який міститиме інформацію про наявність/відсутність відомостей про:

  • нерухоме майно;
  • право власності та суб’єкта цього права;
  • обтяження прав на майно та суб’єкта цих прав.

Крім цього, визначено порядок внесення записів до Реєстру у випадку:

  • видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв’язку втратою чи пошкодженням документа, виданого до 01.01.2013;
  • скасування держреєстрації прав на підставі судового рішення про скасування записів до реєстрів, що функціонували до 01.01.2013.

Уточнення зазнали і норми, згідно з якими в разі втрати, пошкодження чи зіпсування свідоцтва про право власності на нерухоме майно за результатом розгляду заяви про надання дубліката свідоцтва держреєстратор у строк, встановлений для держреєстрації прав, оформляє дублікат свідоцтва. Такому дублікату присвоюється індексний номер, фіксується дата та час його формування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні: порядок нарахування розрахункових при звільненні

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Розкажемо, що маєте нарахувати, та покажемо на прикладах, як це правильно зробити
119779

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597619

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3590

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді