Податковим кодексом України збережене право фізичних осіб — платників податків з релігійних переконань відмовитись від податкового номера та передбачена альтернативна форма обліку таких платників. Окрім того, запроваджено облік всіх фізичних осіб — платників податків шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків.
Облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб — платників податків за прізвищем, ім’ям, по батькові, серією та номером діючого паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки. У паспортах зазначених осіб контролюючими органами робиться відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Фізична особа, яка відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, має особисто подати відповідному контролюючому органу повідомлення про таку відмову, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, пред'явити паспорт громадянина України та, у разі необхідності, інші документи.
Взяття на облік таких осіб здійснюється протягом п'яти робочих днів від дня подання до контролюючого органу Повідомлення (форма № 1-П). Воно подається до контролюючого органу за місцем проживання або за власним бажанням — до контролюючого органу за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування. Для заповнення повідомлення використовуються дані паспорта громадянина України та інших документів, які подаються у разі зміни паспортних даних.
Після взяття на облік за зверненням фізичної особи контролюючий орган вносить до паспорта відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.