Робоча ситуація дня: Чи можна змінити коректурним способом гриф про затвердження авансового звіту

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство у 2013 році деякий час використовувало нечинну форму авансового звіту. Чи можна в окремих авансових звітах змінити гриф «Затверджено»? Як можна виправити цю помилку, не передруковуючи авансові звіти?

Підприємство у 2013 році деякий час використовувало нечинну форму авансового звіту. Чи можна в окремих авансових звітах змінити гриф «Затверджено»? Як можна виправити цю помилку, не передруковуючи авансові звіти?

Ні, не можна.

Форму звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — форма звіту), змінено вже двічі.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

До 25.01.2013 була дійсна форма звіту, затверджена наказом ДПА від 23.12.2010 № 996.

Із 25.01.2013 по 04.02.2014 була чинна форма звіту, затверджена наказом Мінфіну від 05.12.2012 № 1276.

На сьогодні (з 04.02.2014) чинною є форма звіту, затверджена наказом МДЗ від 24.12.2013 № 845.

Суттєвих змін у форми звіту не внесено. У чинній формі звіту , крім зміни грифу про затвердження звіту, змінено реквізит «Сума» — доповнено «(грн., коп.)». Інші виправлення — суто «косметичні».

Отже, гриф про затвердження в усіх трьох формах звіту різний. Потрібно чітко відслідковувати, із якого періоду набуває чинності нова форма. Якщо підприємство у 2013 році деякий час використовувало форму звіту, затверджену наказом ДПА, а не Мінфіну, коректурним способом зробити виправлення грифу «Затверджено» не вбачається можливим.

Відповідно до пунктів 4.1 та 4.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, у тексті та цифрових даних первинних документів, облікових регістрів і звітів підчистки і необумовлені виправлення не допускаються. Помилки в первинних документах, облікових регістрах і звітах, що створені ручним способом (написані від руки), виправляються коректурним способом.

Податкові наслідки використання нечинної форми звіту варто передбачити наперед. Окремі податківці можуть розцінити це як порушення підпункту 140.1.7 Податкового кодексу України щодо включення витрат на відрядження до складу податкових витрат.
Отже, не можна виправити коректурним способом гриф «Затверджено» у звіті про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, який підписано, затверджено та проведено в обліку в попередніх звітних періодах.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
62

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39407

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126524

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді