Робоча ситуація дня: Включення до складу витрат нарахованих процентів нерезиденту

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток. Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за процентами у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток. Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за процентами у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

Формою Декларації передбачено, що у рядку 06.3.1 відображають тільки нараховані на користь нерезидентів-засновників проценти з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 141.2 Податкового кодексу України (ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так для платника податку, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності або управлінні нерезидента (нерезидентів), віднесення до складу витрат нарахування процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів та пов’язаних з ними осіб дозволяється в сумі, що не перевищує суму доходів такого платника податку, отриману протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.

Йдеться про сплату процентів резидентом, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності чи управлінні нерезидента (нерезидентів), під час нарахування процентів за кредитами, позиками й іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів і пов’язаних із ними осіб (п. 141.2 ПК).

Зазначені суми процентів можна включити до складу витрат лише у розмірі, що не перевищує суми доходів резидента, отриманих протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшеної на суму, що дорівнює 50% оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.

При цьому, при визначенні оподатковуваного прибутку звітного періоду збитки минулих років теж потрібно враховувати.

Отже, до рядка 06.3.1 Декларації можна включити витрати за відсотками, але з урахуванням зазначених вище обмежень.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18599

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189120

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190140

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
749281

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді