Підстави для здійснення митного контролю після завершення митного оформлення

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Митний орган не позбавлений права після завершення митного оформлення здійснювати митний контроль

Митний орган не позбавлений права після завершення митного оформлення здійснювати митний контроль. Але тільки за умови обгрунтованої підозри, що під час пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України було допущено порушення законодавства України.

На цьому наголосив ВАСУ, погодившись із рішеннями судів попередніх інстанцій про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень митниці.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Зокрема, судами було встановлено, що за результатами проведеної митницею невиїзної документальної перевірки підприємства при митному оформленні товару складено акт, яким зафіксовано митне оформлення підприємством товару з невірним кодом, чим порушено вимоги Митного тарифу України.

І це при тому, що під час здійснення самого митного оформлення та контролю за розмитненням вищевказаного товару в митників були відсутні будь-які зауваження щодо порушення законодавства України, а також і щодо невірного визначення коду товару. Проставлянням відбитка печатки у відповідній графі вантажних митних декларацій митниця підтвердила правильність та достовірність заповнених ВМД, що є завершальною стадією митного оформлення.

Узагалі відповідно до статті 313 Митного кодексу України (МК) класифікація товарів, тобто віднесення товарів до класифікаційних групувань, зазначених в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, є виключною компетенцією митних органів.

Крім того, незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, контроль за виконанням яких покладено законом на митні органи (ст. 69 МК).

Задовольняючи позовні вимоги, суди виходили з того, що митні органи, приймаючи вантажно-митні декларації, віднесли товар до певного коду товарної номенклатури та пропустили товар на митну територію України. Порушення ж підприємством законодавства України чи міжнародного договору України як підстав для здійснення митного контролю після завершення митного оформлення митницею так і не було доведено.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бухгалтерська довідка 2025: коли потрібна, як оформити + зразок

Бухгалтерська довідка виручає, коли бракує первинних документів, затримується контрагент або потрібно пояснити помилку. Мінфін уточнив, коли можна її складати, а ми зібрали готові зразки для типових ситуацій
104007

Історія професії бухгалтера

Однією із найважливіших професій у сучасному світі є професія бухгалтера. У статті поринемо в минуле, щоб дізнатися, яка ж історія виникнення бухгалтерського обліку, а також відповісти на запитання, хто такий бухгалтер
9714

День бухгалтера 2025: ідеї святкування

Сьогодні, 16.07.2025, святкуємо День бухгалтера та аудитора в Україні. Зібрали для вас шість ідей, як відзначити цю подію в піднесеному настрої та з користю
41154

Віддалене робоче місце бухгалтера: як оформити

Воєнна агресія рф, а перед тим і карантин, порушили питання організації дистанційної роботи. Її можна влаштувати далеко не кожному, але професія бухгалтера якраз входить до числа тих, де це можливо. Як організувати віддалене робоче місце бухгалтеру, як це виглядає технічно так як оформити дистанційну роботу — у статті
13660

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді