Нова декларація з податку на нерухомість від Міндоходів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міндоходів затвердило нову форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Істотних змін нова форма, порівняно з нині чинною формою однойменної декларації, затвердженої наказом Мінфіну від 25.12.2012 № 1408, не зазнала. Наявні ж зміни і доповнення є правками суто косметичного характеру.

Зокрема, слова «орган ДПС» усюди по тексту форми замінено на слова «орган доходів і зборів» у відповідних відмінках.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Уточнено також статус підписантів декларації. Так за новою формою підписувати нову звітність можуть керівник (уповноважена особа платника податків) та головний бухгалтер (уповноважена особа з ведення бухгалтерського обліку). Зараз указуються просто керівник та головбух.

Крім цього, у додатку до декларації «Відомості про наявні об’єкти житлової нерухомості» інформацію про код за КОАТУУ території, на якій розташовано об’єкт житлової нерухомості, винесено з п’ятої колонки в окрему. Тобто тепер додаток містить 9 колонок, замість восьми.

Заповнювати зазначену форму відповідно до пункту 265.1 Податкового кодексу України (ПК) повинні платники податків — юридичні особи (в т. ч. нерезиденти), які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Нагадаємо, що згідно з підпунктом 265.7.5 ПК юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, станом на 1 січня звітного року та подають декларацію про суми нарахованого податку до органу доходів і зборів за місцезнаходженням об’єкта оподаткування до 20 лютого цього ж року. Тобто останній день подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платниками податку — юридичними особами у цьому році — 19.02.2014.

Відповідно до абзацу другого пункту 46.6 ПК до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків) чинні до такого визначення.

Однак не виключено, що Міндоходів рекомендуватиме платникам податку на нерухомість подавати податкову звітність до своїх територіальних органів уже за новою формою.

Наказ набере чинність з дня його офіційного опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
41

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39377

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126481

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300950

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді