Затверджено форму акта перевірки контрольованих операцій

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міндоходів затвердило форму акта (довідки) про результати проведення перевірки платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків та зборів під час здійснення контрольованої(их) операції(й) та Вимоги до його (її) складення.

Акт (довідка) про результати проведення перевірки платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків та зборів під час здійснення контрольованої(их) операції(й) (далі — акт) складається із чотирьох частин: вступної, загальних положень, описової частини та висновку.

Інформація про діяльність платника податку, відомості про порушення, інша необхідна інформація наводиться у додатках до акта. Вони мають бути підписані посадовою особою, яка проводить перевірку, посадовою особою, яка очолює перевірку та посадовими особами платника податків або його представниками.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Акт складається у двох примірниках. Підписують та реєструють акт протягом 5 робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, — протягом 10 робочих днів). Підписувати мають посадові особи, які проводили перевірку, та посадова особа, яка очолювала перевірку.

Протягом 2 робочих днів з дати складення (реєстрації) акт вручають посадовим особам платника податків або його представникам.

Один примірник акта (довідки) про результати перевірки з відповідними додатками у день його підписання чи відмови від підписання вручають або надсилають платнику податків чи його представнику.

У разі незгоди платника податків з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті, він має право подати свої заперечення протягом 30 календарних днів з дня отримання акта. Такі заперечення мають бути розглянуті протягом 10 робочих днів, що настають за днем їх отримання.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бухгалтерська довідка 2025: коли потрібна, як оформити + зразок

Бухгалтерська довідка виручає, коли бракує первинних документів, затримується контрагент або потрібно пояснити помилку. Мінфін уточнив, коли можна її складати, а ми зібрали готові зразки для типових ситуацій
104000

Історія професії бухгалтера

Однією із найважливіших професій у сучасному світі є професія бухгалтера. У статті поринемо в минуле, щоб дізнатися, яка ж історія виникнення бухгалтерського обліку, а також відповісти на запитання, хто такий бухгалтер
9713

День бухгалтера 2025: ідеї святкування

Сьогодні, 16.07.2025, святкуємо День бухгалтера та аудитора в Україні. Зібрали для вас шість ідей, як відзначити цю подію в піднесеному настрої та з користю
41144

Віддалене робоче місце бухгалтера: як оформити

Воєнна агресія рф, а перед тим і карантин, порушили питання організації дистанційної роботи. Її можна влаштувати далеко не кожному, але професія бухгалтера якраз входить до числа тих, де це можливо. Як організувати віддалене робоче місце бухгалтеру, як це виглядає технічно так як оформити дистанційну роботу — у статті
13658

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді