Затверджено форму акта перевірки контрольованих операцій

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міндоходів затвердило форму акта (довідки) про результати проведення перевірки платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків та зборів під час здійснення контрольованої(их) операції(й) та Вимоги до його (її) складення.

Акт (довідка) про результати проведення перевірки платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків та зборів під час здійснення контрольованої(их) операції(й) (далі — акт) складається із чотирьох частин: вступної, загальних положень, описової частини та висновку.

Інформація про діяльність платника податку, відомості про порушення, інша необхідна інформація наводиться у додатках до акта. Вони мають бути підписані посадовою особою, яка проводить перевірку, посадовою особою, яка очолює перевірку та посадовими особами платника податків або його представниками.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Акт складається у двох примірниках. Підписують та реєструють акт протягом 5 робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, — протягом 10 робочих днів). Підписувати мають посадові особи, які проводили перевірку, та посадова особа, яка очолювала перевірку.

Протягом 2 робочих днів з дати складення (реєстрації) акт вручають посадовим особам платника податків або його представникам.

Один примірник акта (довідки) про результати перевірки з відповідними додатками у день його підписання чи відмови від підписання вручають або надсилають платнику податків чи його представнику.

У разі незгоди платника податків з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті, він має право подати свої заперечення протягом 30 календарних днів з дня отримання акта. Такі заперечення мають бути розглянуті протягом 10 робочих днів, що настають за днем їх отримання.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
33

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39373

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126477

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300943

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді