Як держреєстратори обмінюватимуться з податківцями обліковими даними суб’єктів господарювання

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Затверджено Порядок взаємного обміну інформацією з реєстрів Укрдержреєстру та Міндоходів. Це пов’язано з проведенням адмінреформи та обміну відомостями про юросіб та фізосіб-підприємців між держреєстраторами та органами доходів і зборів.

Передбачено, що такий інформаційний обмін здійснюється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронному вигляді.

При здійсненні інформаційного обміну задіяні автоматизовані системи:

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

• Укрдержреєстру — Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР);

• Міндоходів — Єдиний банк даних про платників податків — юросіб, Реєстр самозайнятих осіб, який є складовою Державного реєстру фізичних осіб — платників податків, та реєстр страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — реєстри Міндоходів).

Передача відомостей про суб’єктів господарювання, включених до ЄДР держреєстраторами протягом робочого дня шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та інших відомостей, з ЄДР до реєстрів Міндоходів здійснюється не пізніше 10 год. 00 хв. наступного робочого дня.

При кожній автоматичній передачі відомостей з ЄДР до реєстрів Міндоходів або передачі з реєстрів Міндоходів до ЄДР відомостей щодо юросіб та підприємців, інформаційні файли повинні містити повну актуальну інформацію щодо юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців незалежно від того, яку частину відомостей про них було змінено.

Щодо кожної юридичної особи чи фізичної особи — підприємця в інформаційних файлах, які надходять з ЄДР до реєстрів Міндоходів, вказуються коди реєстраційних дій.

Наказ чинний з 28.01.2014.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
36

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39375

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126480

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300947

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді