До уваги зареєстрованих громадських об'єднань та відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

22 січня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян»

22 січня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян».

Відповідно до вказаного закону громадські об’єднання, а також відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій, які отримують кошти чи інше майно з іноземних джерел та беруть участь у політичній діяльності, яка здійснюється на території України, зобов’язані протягом 3 місяців набути статус громадського об’єднання, яке виконує функції іноземного агента, і привести найменування такого об’єднання у відповідність до вимог Закону.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відтепер у назві громадського об’єднання, яке отримує кошти чи інше майно з іноземних джерел та бере участь у політичній діяльності, яка здійснюється на території України, має міститися словосполучення «громадське об’єднання, яке виконує функції іноземного агента».

У зв’язку із цим громадські об'єднання зобов’язані протягом 3 місяців подати до уповноваженого органу з питань реєстрації за своїм місцезнаходженням (реєстраційної служби чи управління юстиції) заяву про включення до Реєстру громадських об'єднань інформації щодо здійснення громадським об'єднанням своєї діяльності як громадського об'єднання, яке виконує функції іноземного агента, внести зміни до статуту, включивши до найменування такого громадського об'єднання словосполучення «громадське об’єднання, яке виконує функції іноземного агента».

Також повідомляємо, що громадські об’єднання, які виконують функції іноземного агента і відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій зобов’язані щомісячно надавати до уповноваженого органу з питань реєстрації документи про персональний склад керівних органів та інформацію про обсяг коштів чи іншого майна, отриманих з іноземних джерел, про заплановані цілі їх використання та фактичне використання, про заплановані програми діяльності та фактичну діяльність.

Щокварталу відповідні громадські об’єднання та відокремлені підрозділи зобов’язані розміщувати в Інтернеті та публікувати в газеті «Голос України» чи «Урядовий кур’єр» звіт про свою діяльність.

Звертаємо Вашу увагу на те, що у разі нездійснення заходів щодо внесення змін до статаутів громадських об’єднань, які виконують функції іноземного агента, і статутів (положень) відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій протягом 3 місяців з моменту набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» реєстраційні служби матимуть право звернутися з позовом до суду про заборону такого громадського об'єднання (відокремленого підрозділу).

Отже, звертаємось до всіх громадських об’єднань та відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій та просимо здійснити усі передбачені Законом заходи для забезпечення своєї діяльності на території України згідно з положеннями чинного законодавства.

Заяву про включення до Реєстру та інші документи необхідно подавати до уповноваженого органу з питань реєстрації громадського об'єднання за місцезнаходженням такого громадського об’єднання.

Відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій подають Заяву про включення до Реєстру та інші документи до Державної реєстраційної служби України за адресою: 02660, м. Київ, вул. М. Раскової, 15.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
26

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39371

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126467

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300937

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді