Нововведення в РРО

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міністерство доходів і зборів України Наказом від 27 грудня 2013 року № 860 затвердило Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

Міністерство доходів і зборів України Наказом від 27 грудня 2013 року № 860 затвердило Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. З цього ж дня він набрав чинності, а попередній реєстр від 25 листопада 2013 року втратив чинність.

Держреєстр РРО включає в себе тільки ті моделі реєстраторів розрахункових операцій, які забезпечують передання електронної звітності.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Варто відмітити, що суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі; або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють електронну стрічку у друкованому вигляді, повинні подавати до органів доходів і зборів дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або модемів, які до них приєднані.

Підприємці, які користуються РРО, що створюють контрольну стрічку у друкованому вигляді, за винятком електронних контрольно-касових реєстраторів, подають до органів доходів і зборів інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій або безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Зауважимо, з нового року встановлено відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання до органів Міндоходів звітності пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку (у разі обов’язковості її подання).

За неподання такої інформації встановлено штраф розміром десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
23

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
25

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
46

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді